• Uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

     • W dniu 09.11.2022 r. uczniowie klas III - VIII wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część artystyczna przygotowana przez p. E. Matysiak i p. A. Wawrzyniak była niezwykłą lekcją historii, która uzmysłowiła uczniom słowa Marszałka Piłsudskiego, iż "Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze". Uświadomiła również, że prawdziwy patriota poznaje historię, pielęgnuje tradycję i szanuje wartości narodowe.

     • WIZYTA w IZBIE HISTORYCZNEJ TMHŻ im. LUDWIKA ZALEWSKIEGO

     • 3.11.2022 r. uczniowie kl. VIII A wraz z opiekunami p. E. Matysiak i p. G. Mazurek odwiedzili Izbę Historyczną TMHŻ im. Ludwika Zalewskiego w Żychlinie. Ciekawą lekcję historii poprowadziła p. Anna Wrzesińska - Prezes Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniu 7 października 2022r. obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w konkursie na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia.Laureatami zostali:

      I miejsce 

      Maria Olejniczak 6b

      Nikola Jeziorska 6b

      Wiktoria Grochocka 6c

      Szymon Gajewski 5a

      Maja Pietrzak 5b

      Amelia Olejniczak 4a

      Borys Szymański 4b

      Uczniowie uzyskali tytuł Arcymistrza Tabliczki Mnożenia.

      II miejsce

      Karol Białecki 6b

      Artur Rymarkiewicz 6c

      Adrian Kubiak 5a

      Gabriela Szubka 5b

      Oskar Krakowiak 4a

      Hubert Budzik 4b

      Uczniowie uzyskali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

      III miejsce

      Mateusz Kubiak 6b

      Dawid Polańczyk 6b

      Zofia Smolińska 6b

      Szymon Grabarczyk 6c

      Olaf Martofel 5a

      Natasza Bałazy 5a

      Aleksandra Krzemińska 5b

      Zuzanna Wojtalewicz 4a

      Zuzanna Marciniak 4b

      Uczniowie uzyskali tytuł Wicemistrza Tabliczki Mnożenia.Gratulujemy!

     • Finał Powiatowy „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”

     •      25 października  w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pn: „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa".

          W rywalizacji wzięło udział 13 drużyn klas II  szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego. Każda drużyna składająca się  z chłopca i dziewczynki musiała wspólnie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie, następnie już indywidualnie każdy zawodnik pokonywał tor sprawności fizycznej. Reprezentanci naszej szkoły Aleksandra Szczepaniak i Jan Zduńczyk zdobyli piąte miejsce.

      Gratulujemy!                                                                                                                   

     • Zaproszenie do udziału w konkursach

     • Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopada) – serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów do wzięcia udziału w konkursach:

      1. dla uczniów z klas I – III – konkurs plastyczny pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi” – format pracy A-3, technika dowolna,

      2. dla uczniów z klas IV – VIII – konkurs na hasło – wiersz – rymowankę na temat „Tolerancja – co to dla mnie znaczy?”.

       

      Prace konkursowe należy składać do pedagoga szkolnego w terminie do 14.11.2022 r. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są nagrody!

      R. Sitkiewicz – pedagog szkolny

     • WYCIECZKA DO ŁODZI 24.10.2022

     • Dzisiejszy słoneczny dzień klasy VIa i VIIa spędziły na wycieczce w Łodzi. Odwiedziliśmy EXPERYMENTARIUM, gdzie zgłębialiśmy tajniki wiedzy, a następnie zmagaliśmy się podczas gier w ARENA LASER GAMES.

     • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS V – VIII

     • 17 października w  sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dwójki.

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW:

      1.  Bartłomiej Fajkowski

      2.  Igor Adamczyk

      3.  Damian Zawadzki

      4.  Bartosz Rosiński                          

                Pozostali uczestnicy:  Jakub Falkowski,  Wiktor Szampanty, Tomasz Mrowicki, Maciej Markiewicz, Szymon Gajewski, Adrian Kubiak, Filip Druszcz, Aleksander Jastrzębski, Cieniewski Maciej, Józwik Jakub, Jakub Szymański, Marcel Szadkowski, Łukasz Białkowski, Krystian Andrzejewski i Jakub Iwaniak.

       

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT:

      1.  Natalia Roźniatowska

      2.  Julia Kamińska,

      3.  Maja Morawiec

      4.  Natalia Olejniczak

      5-7. Anna Darowska, Oliwia Olejniczak i Natasza Bałazy

       

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     • PRZEDSZKOLE ROKU 2022 - NOMINACJA DO NAGRODY

     • Z przyjemnością informujemy, że NASZE PRZEDSZKOLE zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody Przedszkole Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pani Ewa Wojciechowska oraz pani Lidia Dwojacka.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel.

     • TWOJE ZDROWIE JEST WAŻNE- AKCJA PROFILAKTYCZNA RAKA PIERSI - PODSUMOWANIE

     •  

      W dniu 15 października 2022r. odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  akcja profilaktyczna raka piersi. Akcja powstała z inicjatywy lekarza Hospicjum Kutnowskiego  Katarzyny Falborskiej i psychologa hospicjum i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie Anny Królikowskiej-Bartczak z uwagi na obserwację wzrostu zachorowania na nowotwory piersi kobiet w przedziale wiekowym 30 – 45 lat na terenie miasta i gminy Żychlin. Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości na temat profilaktyki raka piersi i zapewnienie bezpłatnych badań diagnostycznych dla kobiet w wieku 30+ .

      W organizacji akcji i uczestniczyły 33 osoby

      Koordynatorki-2

      Lekarze- 4

      Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego-20

      Wolontariusze z Hospicjum Kutnowskiego – 6

      Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna -2

      Stowarzyszenie Kutnowski Klub Amazonek- 4

      Obsługa stoiska z balonami- 1

      Badania profilaktyczne trwały cały dzień. Wykonano:

      1.Mammografie (firma LuxMed)- 85 badań

      2.USG piersi( Dr Bartłomiej Morawski- 26 badań, Dr Magdalena Sapiejka- 25 badań,   Dr n.med. Sylwia Szczepaniec – 20 badań)- łącznie 71 pacjentek

       Łącznie: 156 badań

      Akcję rozpoczął wykład Pani dr Marii Skoniecznej z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na temat profilaktyki i leczenia nowotworów oraz indywidualne warsztaty z samobadania prowadzone przez Kutnowskie Amazonki. W godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty „Kobiecość – moja siła do walki z rakiem” prowadzone przez Annę Iwastiutę-Dudek. Udział w warsztatach wzięło 11 kobiet.

      W organizację przedsięwzięcia włączyła się Gmina Żychlin, Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie. Radio Q objęło patronat medialny nad naszym wydarzeniem.  

      W trakcie akcji „Pierś do przodu..” można było podziwiać obrazy Pani Anny Bernasiak, pacjentki Hospicjum Kutnowskiego. Jeden obraz jest szczególny… niedokończony. Pani Anna zmarła 6 października. Nie doczekała wystawy.

      Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie Bernasiak za udostępnienie prac Mamy i łączymy się w żalu po stracie.

       

      Zwieńczeniem naszego projektu był wzruszający koncert Anny Iwasiuty-Dudek, niesamowitej kobiety, która bardzo dobrze rozumie problem nowotworu piersi.

      Sama jest Amazonką.

      „Czas chorowania, a właściwie zdrowienia, stał się dla mnie najważniejszym okresem w życiu. Uważam raka, za - paradoksalnie jedno z najważniejszych doświadczeń,  jakie stały się moim udziałem. I nie żałuję. Mimo wszystkich jego potworności, jestem za ten czas wdzięczna. Bo miałam szansę dorosnąć.”

      Swoją twórczością pokazuje,  że można wszystko, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli dąży się do czegoś z pasją i wytrwałością. Natomiast szkoda jej czasu na życie pół-odczuwalne, niepełne, asekuracyjne.

      Ania realizuje projekty, mające na celu zmianę społecznego stereotypu dotyczącego chorób przewlekłych i śmiertelnych.

      Aniu dziękujemy!

      O MNIE | aktorka (annaiwasiuta-dudek.wixsite.com)

       

      Dziękujemy za zaangażowanie, a pacjentkom za tak liczne przybycie.

     • "Pierś do przodu.. Twoje zdrowie jest ważne".

     • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie we współpracy z Gminą Żychlin i Stowarzyszeniem Hospicjum Kutnowskie organizuje akcję:

      "Pierś do przodu.. Twoje zdrowie jest ważne".

      Zapraszamy wszystkie Mamy, Babcie, Ciocie naszych Uczniów na bezpłatne warsztaty i badania.

      Szczegóły  poniżej:

     • POWIATOWE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

     • 14 września  na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowano kutnowską edycję  Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2022-2023. Jak co roku impreza przyciąga wielu młodych sportowców ze szkół podstawowych, którzy rywalizują  w biegach na 60 m.,  300 m. 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy) oraz w konkurencjach technicznych: skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową.

      W zawodach wzięło udział 130 uczestników ze szkół  podstawowych powiatu kutnowskiego  w tym 37 osobowa drużyna z naszej szkoły.

      Udział w zawodach  był częścią zadania publicznego pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym  z budżetu   Gminy Żychlin.

      Wyniki  :

      Pierwsze miejsce zajęli:                                                                                     

      Weronika Michalak- kl. VI  bieg na dystansie 60m

      Olaf  Martofel - kl. V  bieg na dystansie 60m

      Olaf  Martofel - kl. V  skok w dal

      Filip Zieliński - kl. VI  bieg na dystansie 60m

      Patryk Józwiak – kl. VI  rzut piłeczką palantową

      Rafał Świder- kl. V  rzut piłeczką palantową

      Patryk Józwiak - kl. VI  bieg na dystansie 300m

      Rafał Świder- kl. V bieg na dystansie 300m

      Igor Adamczyk - kl. VI   skok w dal

      Wiktoria Grochocka – kl. VI  rzut piłeczką palantową

                                         

      Drugie miejsce zajęli:

      Maciej Cieniewski  – kl. VI  bieg na dystansie 300m                                                          

      Filip Ciećwierz - kl. IV skok w dal                                                                  

      Paweł Kacprzak - kl. IV  rzut piłeczką palantową                                       

      Nikola Żuchowicz - kl. V skok w dal                                                                

      Helena Sieczkowska - kl. IV   skok w dal                                                               

      Jakub Józwik - kl. V  bieg na dystansie 300m                                                       

      Adam Jankowski - kl. IV  bieg na dystansie 60m                                                      

      Filip Druszcz - kl. V skok w dal                                                                               

      Filip Zieliński - kl. VI skok w dal                                                                                           

      Milena Kowalska - kl. VI  rzut piłeczką palantową                                                   

      Aleksander Jastrzębski  - kl. V  rzut piłeczką palantową                                

      Gabriela Gajewska  - kl. V  rzut piłeczką palantową                                            

      Lena Przywitowska - kl. V  bieg na dystansie 300m                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

      Trzecie miejsce zajęli:

      Igor Adamczyk- kl. VI bieg na dystansie 300m

      Adam Karwacki - kl. V  skok w dal

      Julia Dałek - kl. IV  skok w dal

      Vanessa Gajda -   kl. V  rzut piłeczką palantową                              

      Nikola Ciężarek - kl. V  skok w dal

      Jakub Józwik – kl. V  rzut piłeczką palantową

       Nikola Żuchowicz - kl. V bieg na dystansie 60m                                                                         

      Wiktoria Grochocka - kl. VI bieg na dystansie 60m 

      Helena Sieczkowska- kl. IV bieg na dystansie 60m                                                                  

     • TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VII - VIII

     •    14 września 2022 roku na boiskach do siatkówki plażowej stadionu miejskiego w Żychlinie odbył się turniej siatkówki plażowej chłopców klas VII i VIII  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. 

         W wyniku losowania sześć dwuosobowych drużyn podzielono na dwie grupy, w których chłopcy rywalizowali systemem ,,każdy z każdym”. Później rywalizacja weszła w fazę finałową, która wyłoniła końcową klasyfikację turnieju.

      Wyniki w grupach:

      Grupa A                                                                                               

      Białkowski Łukasz, Falkowski Jakub – Iwaniak Jakub, Markiewicz Maciej   21 : 14  

      Białkowski Łukasz, Falkowski Jakub – Fajkowski Bartłomiej, Klimczak Mikołaj   21 : 16 

      Fajkowski Bartłomiej, Klimczak Mikołaj – Iwaniak Jakub, Markiewicz Maciej   21 : 18  

      Grupa B                                                                                              

      Ambroziak Damian, Orzechowski Michał – Adamczyk Michał, Szymański Jakub   21 : 11

      Andrzejewski Krystian, Mrowicki Tomasz – Ambroziak Damian, Orzechowski Michał   21 : 19

      Andrzejewski Krystian, Mrowicki Tomasz – Adamczyk Michał, Szymański Jakub   21 : 12  

       

      Mecz o miejsca V – VI

       

      Iwaniak Jakub, Markiewicz Maciej – Adamczyk Michał, Szymański Jakub   21 : 12  

       

      Mecz o miejsca III – IV

       

      Fajkowski Bartłomiej, Klimczak Mikołaj – Ambroziak Damian, Orzechowski Michał   21 : 17  

       

      Mecz o miejsca I – II

       

      Białkowski Łukasz, Falkowski Jakub – Andrzejewski Krystian, Mrowicki Tomasz   21 : 15  

       

      Kolejność końcowa turnieju:

            I miejsce: Białkowski Łukasz, Falkowski Jakub

           II miejsce: Andrzejewski Krystian, Mrowicki Tomasz  

           III miejsce: Fajkowski Bartłomiej, Klimczak Mikołaj

           IV miejsce: Ambroziak Damian, Orzechowski Michał  

           V miejsce: Iwaniak Jakub, Markiewicz Maciej

           VI miejsce: Adamczyk Michał, Szymański Jakub