• WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT.: "PIĘKNO MOJEJ OKOLICY"

• W maju 2021r. odbył się Międzyszkolny konkurs fotograficzny
            pt.: "Piękno mojej okolicy". Konkurs był adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu gminy.

Spośród wszystkich  prac konkursowych wyłoniono laureatów:

I miejsce - ex aequo – Kacper Szczepaniak uczeń kl. VII B Szkoły Podstawowej
            im. M. Kownackiej w Grabowie i Filip Kapes, uczeń kl. VII B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie

II miejsce - Marcelina Tomaszewska uczennica kl. VII C Szkoły Podstawowej
            Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie

III miejsce – Natalia Kacprzak uczennica kl. VII C Szkoły Podstawowej Nr 2
            im. Jana Pawła II w Żychlinie

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy laureatom

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ FLAGĘ EUROPY:

•             I miejsce – Ada Sieczkowska uczennica kl. VI A

II miejsce – Piotr Charążka uczeń kl. VI A

III miejsce  – Anna Darowska uczennica kl. VI B i Julia Kacprzak kl. VI B

Wyróżnienie - Bartłomiej Fajkowski uczeń kl. VI A

GRATULUJEMY !!!

• PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

•    21 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się półfinał mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznik 2008 i młodsi. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie.

Każdy z uczestników startował w czterech konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m. (dziewczęta), bieg na 1000 m. (chłopcy).

Dziewczęta z Żychlina zakończyły zawody na trzecim miejscu, chłopcy wygrali zawody i awansowali do szóstki drużyn, które rywalizowały będą w finale wojewódzkim. Dziewczęta są również wicemistrzami powiatu w czwórboju, chłopcy – mistrzami.

Dziewczęta: Klarzyńska Małgorzata, Kotecka Julia, Król Maja, Piątkowska Klaudia, Roźniatowska Natalia.

Chłopcy: Adamczyk Michał, Białkowski Łukasz, Fajkowski Bartłomiej, Falkowski Jakub, Mrowicki Tomasz, Roźniatowski Maksymilian.

• Projekt eTwinning „Tajemnicza wyprawa do Netolandii- escape room”

• Klasa 1 b wraz z dwudziestą innych klas 1-3 z całej Polski uczestniczyła w projekcie eTwinning „Tajemnicza wyprawa do Netolandii- escape room”

Fabuła projektu polegała na stworzenie pełnej przygód gry, dzięki której uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. Uczniowie zostali przeniesieni do zadań pokoju zagadek. Młodzi uczestnicy projektu odbyli fascynującą podróż do Netolandii.  Podczas tej wędrówki  samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane zagadki. Zmierzyli się z zadaniami analogowymi i interaktywnymi. Uczniowie, wcielając się w detektywów, samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane  pytania, wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

• SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ FLAGĘ WYBRANEGO KRAJU EUROPY

• Z okazji Dnia Unii Europejskiej
            obchodzonego w naszym kraju 9 maja
            zapraszam uczniów klas VI do wzięcia udziału
            w Szkolnym konkursie na najpiękniejszą flagę wybranego kraju Europy.
            Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej - flagi wybranego kraju Europy różnymi ciekawymi technikami plastycznymi.

Technika pracy i materiały - dowolne.
            Wielkość - format A 3
            Kryteria oceny prac :
            - oryginalność i pomysłowość,
            - materiał użyty do prac,
            - wkład pracy samodzielnej dziecka

Pracę konkursową należy wykonać do 5 maja, zrobić zdjęcie i przesłać je na adres e - mail: fizyka.geografia1@op.pl.
            Nagrody:
            za zajęcie I miejsca - ocena 5 z geografii i 30 pkt.
            za zajęcie II miejsca - ocena 5 z geografii i 20 pkt.
            za zajęcie III miejsca ocena 5 z geografii : 10 pkt.
            za udział w konkursie : 10 pkt.

G.Mazurek

• Konkurs Kwiatki na Dzień Matki

• Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat, z Kutna i powiatu kutnowskiego, do udziału w konkursie plastycznym  Kwiatki na Dzień Matki.

Namalujcie lub narysujcie: piękny bukiet, kwiaty w wazonie lub kosz kwiatowy – dokładnie taki, jaki najbardziej spodobałby się Mamie.

Pracę wykonajcie w wybranej technice plastycznej (farby, kredki, ołówek, collage, techniki mieszane), płaskiej (prace 3D nie będą brane pod uwagę). UWAGA! PRACA NIE MOŻE ZAWIERAĆ GOTOWYCH ELEMENTÓW!

Konkurs będzie prowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

• Kategoria I: 7-9 lat
            • Kategoria II: 10-12 lat
            • Kategoria III: 13-15 lat

Czas trwania konkursu: od 22 kwietnia 2021 do 18 maja 2021 Rozstrzygnięcie: 21 maja 2021

Do zgłoszenia dołączcie koniecznie: imię i nazwisko, wiek i tel. kontaktowy oraz podpisaną przez Rodzica/Opiekuna zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dane dostarczcie wraz z pracą do Kutnowskiego Domu Kultury do dnia 18 maja 2021r.

Regulamin - koniecznie trzeba się zapoznać:

Kwiatki-na-Dzien-Matki-2021-REGULAMIN.pdf

Informacji udziela instr. A. Dąbrowska-Walczak: tel. 609 146 541

Prace można przynieść do naszej szkoły, do psychologa szkolnego.