• MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

• 24 listopada w hali sportowej  w Bedlnie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VIII- VII). Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze reprezentacje: dziewczęta w finale po zaciętym meczu pokonały w rzutach karnych 4:3 (0:0)  SP Grabów  i awansowały do  Półfinału Wojewódzkiego a chłopcy w walce o trzecie miejsce pokonali SP 1 Żychlin 1:0.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Ach, cóż to była za lekcja!

• Uczniowie kl. IV b na lekcji języka polskiego przeprowadzili konkurs na najciekawszą podobiznę do pana Ambrożego Kleksa.

Dzieci wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą, przygotowując piękne stroje w stylu pana profesora.

Czwartoklasiści dokładnie poznali także cechy fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu.

"Nie lekceważcie fantazji.

Bez niej nie może powstać nic wielkiego."

A. Kleks

• 16 LISTOPADA 2022 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

•

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z uwagi na to, że kolorem tolerancji i życzliwości jest kolor zielony – uczniowie i nauczyciele na znak identyfikowania się z postawą tolerancji – ubrali się na zielono.

W klasach uczniowie z wychowawcami rozmawiali o tym, co oznacza i jak przejawia się tolerancja.

Podczas długiej przerwy wszyscy połączyliśmy się za ręce, oplatając wokół szkolne korytarze i schody – ŁAŃCUCHEM TOLERANCJI.

Dziś również zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczny i literacki.

Konkurs plastycznym dla uczniów z klas I – III pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”

I miejsce – Lena Karolewska z klasy I b

II miejsce – Antek Ratajczyk z klasy III b

III miejsce – Piotr Stelmasiak z klasy III b

Wyróżnienia otrzymali:

Kacper Maksiński z klasy II a

Vanessa Młynarczyk z klasy I b

Jan Jankowski z klasy III b

Nadia Materka z klasy III a

Filip Jaros z klasy I a

Konkurs literacki „Tolerancja – co to dla mnie znaczy?” dla uczniów z klas IV – VIII:

I miejsce – Bartek Woźniakowski z klasy V a

II miejsce – Adrian Kubiak z klasy V a

III miejsce – Lidia Milast z klasy IV a

Wyróżnienia otrzymały:

Lena Owczarek z klasy VIII c

Wiktoria Grochocka z klasy VI c

Maria Olejniczak z klasy VI b

Tolerancję wobec innych pokazujmy codziennie. Akceptujmy się wzajemnie!

• DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

• 9 listopada nasza szkoła brała udział Mistrzostwach Powiatu w drużynowyn tenisie stołowm. Uczniowie - Rosiński Bartosz, Adamczyk Igor i Cieniewski Maciej zajęli III miejsce w Igrzyskach Dzieci( rocznik 2009 i mł).

WYNIKI:

SP2 ŻYCHLIN – SP2 KUTNO 3:1

SP2 ŻYCHLIN – SP DĄBROWICE 2:3

SP2 ŻYCHLIN – SP6 KUTNO 3:2

SP2 ŻYCHLIN – SP1 KUTNO 1:3

GRATULUJEMY!

• Uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

• W dniu 09.11.2022 r. uczniowie klas III - VIII wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część artystyczna przygotowana przez p. E. Matysiak i p. A. Wawrzyniak była niezwykłą lekcją historii, która uzmysłowiła uczniom słowa Marszałka Piłsudskiego, iż "Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze". Uświadomiła również, że prawdziwy patriota poznaje historię, pielęgnuje tradycję i szanuje wartości narodowe.

• WIZYTA w IZBIE HISTORYCZNEJ TMHŻ im. LUDWIKA ZALEWSKIEGO

• 3.11.2022 r. uczniowie kl. VIII A wraz z opiekunami p. E. Matysiak i p. G. Mazurek odwiedzili Izbę Historyczną TMHŻ im. Ludwika Zalewskiego w Żychlinie. Ciekawą lekcję historii poprowadziła p. Anna Wrzesińska - Prezes Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina