• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie z dnia 15.01.2024 r. o rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w szkole podstawowej w roku szkolnym 2024/2025

• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie

z dnia 15.01.2024 r.

podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r.- Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) , ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1943 ,1954, 1985, 2169 i z 2017 r. poz. 60) oraz zarządzenia nr 4/24 Burmistrza Gminy Żychlin z dnia 12 stycznia 2024 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Jana Pawła II w Żychlinie  informuje, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej , do szkoły w roku szkolnym 2024/2025 będzie prowadzona w szkole w  terminie od 19 lutego 2024 roku do 01 marca 2024 roku.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców w terminie od 19 lutego 2024 roku do 01 marca 2024 roku w sekretariacie szkoły.

Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie  należą ulice, miejscowości, sołectwa : a) miasto Żychlin ulice: Dąbrowskiego, Ignacego Krasickiego, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Narutowicza od nr 69 do nr 102, Łąkowa, Prusa, inż. Zygmunta Okoniewskiego, Sienkiewicza, Waryńskiego, Żeromskiego, Spacerowa, Tuwima, Fabryczna,

b) miejscowości: Wola Popowa ulice Budzyńska, Polna, Żeromskiego,

c) sołectwa: Budzyń, Grabie, Zgoda (miejscowości: Zgoda, Śleszynek, Oleszcze), Kruki (miejscowości: Kruki, Zarębów, Balików), Tretki (Tretki, Gajew, Dzwonków, Stanisławów).

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają  w terminie od 19 lutego 2024 roku do 01 marca 2024 roku w sekretariacie szkoły.

Druki  można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www.zspzychlin.edupage.org w zakładce rekrutacja

Żychlin, dn. 15.01.2024 r.                                                                mgr Renata Durka

• PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI  W MINI SATKÓWCE CHŁOPCÓW

• 5 stycznia w hali sportowej OSIR ,,Tatar” w Rawie Mazowieckiej, odbył się Półfinał Wojewódzki rozgrywany w ramach Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej  chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja  chłopców, która w pierwszych dwóch meczach pokonała SP1 Łowicz 2:1 i SP4 Skierniewice 2:0. W meczu o pierwsze miejsce nasi siatkarze spotkali się z gospodarzami turnieju SP2 Rawa Mazowiecka i po zaciętej walce przegrali 1:2.

Naszą szkołę   reprezentowali:

Jan Anzelak, Bartosz Stodulski, Jakub Wojciechowski, Rafał Albinowski, Rafał Świder, Adrian Kubiak, Szymon Gajewski, Filip Druszcz, Adam Karwacki, Olaf Martofel i Jakub Józwik.

WYNIKI:

SP nr 2  Rawa Maz    -  SP nr 4  Skierniewice    2 : 1