• 22 czerwca 2022 r.

          • W dniu 22 czerwca 2022 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w uroczystości odsłonięcia kamienia z tablicą upamiętniającą żydowskich mieszkańców Żychlina.  Uczniowie złożyli również kwiaty przed pamiątkową tablicą i obejrzeli wystawę "Śladami żychlińskich Żydów" w siedzibie Urzędu Gminy w Żychlinie. 

          • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

          • W dniach 30 maja – 3 czerwca grupa 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Zakopanem.                                 

            Program wycieczki obejmował:

             - zwiedzanie Krakowa,

             - przejście szlakiem przez Halę Gąsienicową do schroniska w Murowańcu i dalej na Czarny Staw Gąsienicowy,

            - spacer Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica

            - przejście Doliną Kościeliską i dojście do schroniska na Hali Ornak

            - zwiedzanie Zakopanego

            Wyjazd  w góry dostarczył wszystkim mnóstwo wrażeń, radości i zdrowego wysiłku. Atrakcji było co niemiara, dopisała piękna pogoda, wszyscy wrócili zadowoleni.

          • DZIEWCZĄTA I CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

          • 9 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym (60m, skok  w dal i rzut piłeczką palantową)   dziewcząt  i chłopców klas czwartych i młodszych. Były to już ostatnie zawody w rywalizacji w powiecie kutnowskim w tegorocznym kalendarzu szkolnym. W zawodach brały udział szkoły :SP nr 9, SP2, SP4,SP5 i SP6  z Kutna, SP z Grabowa  i  SP2 z Żychlina                                        

            Ostatecznie chłopcy i dziewczęta  z naszej szkoły wywalczyli drugie miejsce i awansowali do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca  w Kutnie. 

            Udział w zawodach  był częścią zadania publicznego pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym  z budżetu   Gminy Żychlin.

             

            Wyniki drużynowe chłopców:

            1.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KUTNIE      -    551 pkt.

            2.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W ŻYCHLINIE    -    515 pkt.

            3.    SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KUTNIE     -        400 pkt.

            4.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KUTNIE     -         391 pkt.

            5.    SZKOŁA PODSTAWOWA  W GRABOWIE    -       355 pkt.

            6.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W KUTNIE     -       311 pkt.

             

            Wyniki drużynowe dziewcząt:                                                                                                                               1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KUTNIE   -       707 pkt.

            2.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W ŻYCHLINIE       -   595 pkt.

            3.    SZKOŁA PODSTAWOWA  W GRABOWIE    -       508 pkt.

            4.   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W KUTNIE     -       488 pkt.

            5.    SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W KUTNIE    -       458 pkt.

               

            Drużyna  dziewcząt  wystąpiła w składzie :  Bałazy Natasza, Lena Przywitowska, Nikola Ciężarek, Gabriela Gajewska, Natalia Wypych.       

            Opiekun: Jolanta Kapes . 

            Drużynę chłopców  reprezentowali:  Tymon Pietrzyk, Olaf Martofel, Jan Anzelak, Jakub Wojciechowski, Jakub Józwik i Rafał Świder.                   

            Opiekun  Jacek Filiński.

             

            Gratulujemy  i  życzymy dalszych sukcesów!!!

          • FINAŁ POWIATOWYCH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH (Kutno 03.06.2022)

          • Medaliści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie

            DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2010

            Bieg na 60 m.

            Weronika Michalak – II miejsce

            Natalia Kwiatkowska – III miejsce

             

            Skok w dal

            Natalia Kwiatkowska – I miejsce

            Weronika Michalak – III miejsce

             

            Rzut piłeczką palantową

            Michalina Staszewska – II miejsce

            Wiktoria Grochocka  - III miejsce

             

            DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2009

            Bieg na 60 m.

            Natalia Roźniatowska – I miejsce

            Skok w dal

            Natalia Roźniatowska – I miejsce

            CHŁOPCY ROCZNIK 2011

            Bieg na 60 m.

            Olaf Martofel – I miejsce

             

            Bieg na 300 m.

            Jakub Józwik  – III miejsce

             

            Skok w dal

            Olaf Martofel – I miejsce

             

            Rzut piłeczką palantową

            Rafał Świder – III miejsce

             

            CHŁOPCY ROCZNIK 2010

            Bieg na 60 m.

            Filip Zieliński – I miejsce

             

            Bieg na 300 m.

            Maciej Cieniewski – I miejsce

            Patryk Józwiak – II miejsce

            Igor Adamczyk – III miejsce

             

            Rzut piłeczką palantową

            Patryk Józwiak – II miejsce

             

            Skok w dal

            Filip Zieliński – I miejsce

             

            CHŁOPCY ROCZNIK 2009

            Bieg na 300 m.

            Łukasz Białkowski – I miejsce

             

            Bieg na 1000 m.

            Jakub Falkowski – III miejsce

            Skok w dal

            Łukasz Białkowski – I miejsce

             

            Rzut piłeczką palantową

            Jakub Falkowski – III miejsce

            Pchnięcie kulą

            Marcel Felczak – I miejsce

             

          • Nasi chłopcy Mistrzami Powiatu w mini piłce nożnej!!!

          • Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja  chłopców  podczas Finału  Powiatowego Igrzysk Dzieci w mini piłce nożnej, który odbył się 13 maja w Kutnie. Młodzi piłkarze ,,dwójki” w składzie Damian Ambroziak, Filip Zieliński, Jakub Józwik, Adam Karwacki, Bartosz Rosiński, Damian Zawadzki, Łukasz Białkowski i Jakub Falkowski  wywalczyli pierwsze miejsce i awansowali do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 31 maja w Pukinie. 

             

            Udział w zawodach  był częścią zadania publicznego pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym  z budżetu  Gminy Żychlin.

             

            Wyniki zawodów:

            1.  SP 2 Żychlin –  SP 9 Kutno    6 : 0

            2.  SP 6 Kutno – SP 2 Żychlin     1 : 1

            3.  SP 9 Kutno –  SP 6 Kutno      2 : 0

             

             Kolejność końcowa:

             1.  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie        4pkt.              

             2. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie             3pkt.

             3. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie             1pkt.

          • PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ZYCHLIN 13.05.2022

          •    13 maja 2022 roku na boisku Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt i chłopców – półfinał Mistrzostw Powiatu (rocznik 2007 i młodsi). W mistrzostwach rywalizowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie i Szkoły Podstawowej w Grabowie. Dzięki bramce Julki Koteckiej ,,Dwójka” zwyciężyła 1 : 0.

               Chłopcy grali systemem ,,każdy z każdym”, a do zawodów przystąpiły trzy Szkoły: SP 1 Żychlin, SP 2 Żychlin i SP Grabów. Uczniowie SP 2 pokonali SP 1 i zremisowali z chłopcami z Grabowa lecz ostatecznie zajęli drugie miejsce (decydował stosunek zdobytych i straconych bramek). Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Grabowie.

             

            SP 2 Żychlin dziewczęta: Gajewska Weronika (VI A), Morawiec Maja (VII A), Kwiatkowska Wiktoria (VII B), Chomicka Hanna (VIII A), Klarzyńska Małgorzata (VIII A), Kotecka Julia (VIII A), Król Maja (VIII A), Krysiak Julia (VIII A), Jakubowska Weronika (VIII C),

             

            SP 2 Żychlin chłopcy: Adamczyk Michał (VII A), Fajkowski Bartłomiej (VII A), Szadkowski Marcel (VII A), Roźniatowski Maksymilian (VIII A), Andrzejczyk Szymon (VIII B), Lewandowski Maksymilian (VIII B), Rojewski Robert (VIII B), Kaźmierczak Patryk (VIII C), Martofel Oliwier (VIII C).

          • XVIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

          • Serdecznie gratulujemy Albertowi Kosińskiemu (VIIIc), który jako pierwszy uczeń w historii naszej szkoły został finalista i zdobył wyróżnienie w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. Życzymy dalszych sukcesów!!!

          • POWIATOWY FESTIWAL SZTAFET LEKKOATLETYCZNYCH

          •    Szkoły podstawowe z powiatu kutnowskiego w czwartek 12 maja 2022 r. przystąpiły do rywalizacji w festiwalu sztafet lekkoatletycznych. Dziewczęta i chłopcy w rocznikach 2007-2008 i 2009 i młodsi rywalizowali ze sobą na stadionie kutnowskiego MOSiR-U w zmaganiach sztafetowych. Dzieci młodsze rywalizowały na dystansie 4 x 100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej (400 m. – 300 m. – 200 m. 100 m), uczniowie starsi mieli do pokonania dystans 4 x 100 metrów oraz sztafetę olimpijską (800 m., 400 m. 200 m i 100 m.). 

               Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie zgłosiła się do rywalizacji w sześciu sztafetach:  dziewczęta i chłopcy każdej sztafecie 4x100 metrów, a chłopcy także w sztafecie szwedzkiej i olimpijskiej.

               Niewiele brakowało do zwycięstwa w kilku biegach, lecz musieliśmy uznać wyższość konkurentów. Wszystkie nasze sztafety ukończyły rywalizację na drugim miejscu, co też jest dużym sukcesem.

             

            UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ŻYCHLINIE STARTUJĄCY W ZAWODACH:

             

            Rocznik 2009 i młodsi

            Dziewczęta 4x100 m. – II m.

            Roźniatowska Natalia (VII B), Kwiatkowska Natalia (V A), Michalak Weronika (VI A), Piątkowska Klaudia (VII C), Olejniczak Natalia (VII B).

             

            Chłopcy 4x100 m. – II m.

            Kamiński Kacper (VII C), Szampanty Wiktor (VI A), Białkowski Łukasz (VII B), Falkowski Jakub (VII B).

             

            Chłopcy (sztafeta szwedzka: bieg na400 m.- 300 m. – 200 m. – 100 m.) – II m.

            Markiewicz Maciej (VII C), Jakubowski Jakub (VII C), Białkowski Łukasz ( VII B), Falkowski Jakub (VII B).

            Rocznik 2007 - 2008

            Dziewczęta 4x100 m. – II m.

            Kotecka Julia (VIII A), Ratajczyk Gabriela (VIII A), Gajewska Weronika (VI A), Klarzyńska Małgorzata (VIII A), Morawiec Maja (VII A).

             

            Chłopcy 4x100 m. – II m.

            Adamczyk Michał (VII A), Baranowski Oskar (VII B), Andrzejczyk Szymon (VIII B), Martofel Oliwier (VIII C).

             

            Chłopcy (sztafeta olimpijska: bieg na800 m.- 400 m. – 200 m. – 100 m.) – II m.

            Roźniatowski Maksymilian (VIII A), Fijałkowsi Kacper (VII A), Martofel Oliwier (VIII C), Baranowski Oskar (VII b).

          • PÓŁFINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE NOŻNEJ

          •           9 maja  na obiekcie Orlik w Zespole Szkół nr1 w Żychlinie odbył się Półfinał Powiatowy  w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt w składzie Bałazy Natasza , Florczak Gabriela , Gajewska Gabriela ,Grochocka Wiktoria,  Kalinowska Wiktoria, Michalak Weronika, Michalak Zofia , Olejniczak Natalia,  Piątkowska Klaudia , Roźniatowska Natalia  Staszewska Michalina zajęła drugie miejsce , chłopcy w składzie Rosiński Bartosz, Białkowski Łukasz, Falkowski Jakub, Zieliński Filip, Zawadzki Damian, Józwik Jakub, Karwacki Adam i Ambroziak Damian zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finału powiatowego.

                               Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • MISTRZOSTWA POWIATU W CZÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ROCZNIK 2009 I MŁODSI (KUTN0 10.05.2022)

          • 10 maja 2022 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu kutnowskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Wśród startujących nie zabrakło dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. Każdy z szóstki z uczestników startował w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz biegu długiego (1000 metrów chłopców i 600 metrów dziewcząt).

               Dziewczęta i chłopcy z Żychlińskiej dwójki zakończyli rywalizację na drugim miejscu co dało im awans do półfinału mistrzostw województwa. Najwięcej  punktów spośród wszystkich startujących chłopców w zawodach uzyskał Kuba Falkowski z klasy VII B, spośród dziewcząt Natalia Roźniatowska z klasy VII B była druga.

                Dziewczęta SP 2 w Życlinie: Grochocka Wiktoria (V C), Kwiatkowska Natalia (V A), Olejniczak Natalia (VII B), Michalak Weronika (VI A), Piątkowska Dominika (VII C), Roźniatowska Natalia (VII B).

               Chłopcy SP 2 w Życlinie: Białkowski Łukasz (VII B), Falkowski Jakub (VII B), Ambroziak Damian (VI A), Orzechowski Michał (VI A), Szampanty Wiktor (VI A), Martofel Olaf (IV A).

          • POWIATOWE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

          • 5 maja  na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyły się  zawody  z cyklu ,, Czwartków Lekkoatletycznych” dla szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowało 36 uczniów z klas IV - VI.

             

            Wyniki:

            Pierwsze miejsce zajęli:                                                                                        

            Olaf  Martofel - kl. IV  bieg na dystansie 60m                                             

            Patryk Józwiak -  kl. V  rzut piłeczką palantową                                                              Klaudia Piątkowska - kl. VI skok w dal                                                        

            Olaf  Martofel - kl. IV  skok w dal  

            Jakub Falkowski -  kl. VI  bieg na dystansie 60m                                         

            Natalia Roźniatowska - kl. V  bieg na dystansie 60m                                             

            Felczak Marcel- kl. VI pchnięcie kulą

            Wiktoria Grochocka  -  kl. V rzut piłeczką palantową                                                     

            Filip Zieliński - kl. V  bieg na dystansie 60m

            Weronika Michalak - kl. VI  bieg na dystansie 60m                                                        Filip Zieliński - kl. V  skok w dal 

            Natalia Kwiatkowska - kl. V  skok w dal  

                                                  

            Drugie miejsce zajęli:

            Lena Przywitowska - kl. IV  bieg na dystansie 300m                                         

            Łukasz Białkowski - kl. VI skok w dal 

            Gajewska Gabrysia - kl. IV rzut piłeczką palantową                                                        Łukasz Białkowski - kl. VI  bieg na dystansie 300m 

            Natalia Kwiatkowska - kl. V  bieg na dystansie 300m                                        

            Nikola Ciężarek - kl. IV  skok w dal                                         

            Jakub Falkowski - kl. VI rzut piłeczką palantową                                                                                                                                             Michalina Staszewska - kl. VI rzut piłeczką palantową                                                                                                                                           Natalia Roźniatowska - kl. VI  rzut piłeczką palantową

            Weronika Michalak - kl. VI  skok w dal

            Patryk Józwiak - kl. V  bieg na dystansie 300m

             

            Trzecie miejsce zajęli:   

            Klaudia Piątkowska  - kl. VI  bieg na dystansie 300m 

            Jakub Wojciechowski - kl. IV  skok w dal

            Rafał Świder  - kl. IV  bieg na dystansie 300m

            Damian Ambroziak -  kl. VI  bieg na dystansie 300m

            Igor Adamczyk  - kl. VI  bieg na dystansie 300m

            Jakub Józwik -  kl. IV  rzut piłeczką palantową

            Vanesa Gajda -  kl. IV  rzut piłeczką palantową

            Igor Adamczyk  - kl. VI  skok w dal

            Damian Ambroziak -  kl. VI  rzut piłeczką palantową

             

            Udział w zawodach  był częścią zadania publicznego pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym  z budżetu   Gminy Żychlin.

             

          • MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO XXII TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

          • 29 marca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego XXII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii chłopców U-12 do rozgrywek przystąpiły 3 drużyny wyłonione drogą eliminacji, wśród których najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. Nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest awans do finału wojewódzkiego.                                                

            Udział w mistrzostwach  był częścią zadania publicznego pT. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym  z budżetu  Gminy Żychlin.

            WYNIKI  :          

            SP 2 Żychlin – SP Łanięta  8:1

            SP 2 Żychlin –SP 9 Kutno  2:1

            SP 9 Kutno – SP Łanięta  5:1

            TABELA:

            1. SP2 Żychlin  4pkt.
            2. SP9 Kutno    2pkt.
            3. SP Łanięta    0pkt.

             

            Skład drużyny  SP2 Żychlin :   Igor Adamczyk, Karol Orzechowski, Olaf  Martofel, Bartosz Rosiński, Maciej Cieniewski, Filip Zieliński, Adam Karwacki, Rafał Świder, Rafał Albinowski i Jakub Józwik. 

            Opiekun: Jacek Filiński.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !