• WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT.: "PIĘKNO MOJEJ OKOLICY"

• W maju 2021r. odbył się Międzyszkolny konkurs fotograficzny
            pt.: "Piękno mojej okolicy". Konkurs był adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu gminy.

Spośród wszystkich  prac konkursowych wyłoniono laureatów:

I miejsce - ex aequo – Kacper Szczepaniak uczeń kl. VII B Szkoły Podstawowej
            im. M. Kownackiej w Grabowie i Filip Kapes, uczeń kl. VII B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie

II miejsce - Marcelina Tomaszewska uczennica kl. VII C Szkoły Podstawowej
            Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie

III miejsce – Natalia Kacprzak uczennica kl. VII C Szkoły Podstawowej Nr 2
            im. Jana Pawła II w Żychlinie

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy laureatom

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ FLAGĘ EUROPY:

•             I miejsce – Ada Sieczkowska uczennica kl. VI A

II miejsce – Piotr Charążka uczeń kl. VI A

III miejsce  – Anna Darowska uczennica kl. VI B i Julia Kacprzak kl. VI B

Wyróżnienie - Bartłomiej Fajkowski uczeń kl. VI A

GRATULUJEMY !!!

• PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

•    21 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się półfinał mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznik 2008 i młodsi. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie.

Każdy z uczestników startował w czterech konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m. (dziewczęta), bieg na 1000 m. (chłopcy).

Dziewczęta z Żychlina zakończyły zawody na trzecim miejscu, chłopcy wygrali zawody i awansowali do szóstki drużyn, które rywalizowały będą w finale wojewódzkim. Dziewczęta są również wicemistrzami powiatu w czwórboju, chłopcy – mistrzami.

Dziewczęta: Klarzyńska Małgorzata, Kotecka Julia, Król Maja, Piątkowska Klaudia, Roźniatowska Natalia.

Chłopcy: Adamczyk Michał, Białkowski Łukasz, Fajkowski Bartłomiej, Falkowski Jakub, Mrowicki Tomasz, Roźniatowski Maksymilian.

• Projekt eTwinning „Tajemnicza wyprawa do Netolandii- escape room”

• Klasa 1 b wraz z dwudziestą innych klas 1-3 z całej Polski uczestniczyła w projekcie eTwinning „Tajemnicza wyprawa do Netolandii- escape room”

Fabuła projektu polegała na stworzenie pełnej przygód gry, dzięki której uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. Uczniowie zostali przeniesieni do zadań pokoju zagadek. Młodzi uczestnicy projektu odbyli fascynującą podróż do Netolandii.  Podczas tej wędrówki  samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane zagadki. Zmierzyli się z zadaniami analogowymi i interaktywnymi. Uczniowie, wcielając się w detektywów, samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane  pytania, wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.