Nawigacja

WIADOMOŚCI - SZKOŁA

WIADOMOŚCI - SZKOŁA

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE


ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA


„Rekord dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 560 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola wspólnie zaśpiewało 4-zwrotkowy hymn narodowy.


100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

7 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas VIa, VIIa, VIIIa pod kierunkiem p. B.Przybysz i p. M. Lewandowskiej uświetnili obchody 11 listopada programem artystyczno-muzycznym. Oprawa muzyczna p. A. Wawrzyniak. o była szczególna lekcja historii, której z uwagą wysłuchali uczniowie naszej szkoły.

 


Kwesta „Ocalmy od zapomnienia”

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Anną Antczak i Iwoną Rutkowską 2 listopada 2018 roku brały udział w kweście w ramach akcji „Ocalmy od zapomnienia” – ratujemy stare pomniki. KWESTA  organizowana była przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin.  

 

 


Dzień Świętego Zwycięzcy – Holy Wins

W środę 31 października 2018 roku w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole pojawiły się białe Anioły, Matka Boża, święci rycerze, zakonnice i zakonnicy, była święta Łucja, Cecylia, Królowa Jadwiga, dzieci z Fatimy, pierwsza święta Indianka i wielu innych mieszkańców Nieba. Po raz drugi w szkole odbywał się Dzień Świętego Zwycięzcy – Holy Wins. Dzieci mogły się przebierać za swojego patrona, ulubionego świętego albo błogosławionego. W ten sposób mieliśmy możliwość  bliższego poznania wybranych świętych. Hasłem tego dnia było: Święci są wśród nas – przebrać się czas.


POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

 

 

30 października 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn klas II szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego. Każda drużyna składająca się z chłopca i dziewczynki musiała wspólnie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie, następnie już indywidualnie każdy zawodnik pokonywał tor sprawności fizycznej. Regulamin przewidywał pokonanie toru przeszkód w określony sposób w jak najkrótszym czasie. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Michalak i Maciej Cieniewski. I choć nie zajęliśmy miejsca na podium (IV miejsce) to i tak naszym uczniom należą się wielkie brawa za zaprezentowanie doskonałej formy fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie.

 

 

 


22 października 2018 r. przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie został Król Jakub

 

GRATULUJEMY !!!


WYCIECZKA 18-19.10.2018

 

 

18 października 2018 roku uczniowie klas VIIIa, VIIIb, VIIa, VIa, VIb i Vb uczestniczyli w wycieczce do parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Zjeżdżali na najwyższych i najszybszych  rollercoasterach, korzystali z kolejki widokowej, auto zderzaków, oglądali filmy w 7D i pokazy Happy Circus.

 

   

Drugiego dnia wycieczki uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili największy hitlerowski obóz zagłady, symbol Holokaustu i nazistowskich zbrodni Auschwitz-Birkenau. Było to dla nas ogromne przeżycie, egzamin z dojrzałości i cenna lekcja historii.

 


XVIII Dzień Papieski – kwesta na stypendia dla młodzieży

 

W ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego 14 października 2018 r. pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Anną Antczak i Iwoną Rutkowską brali udział w kweście, która zasiliła fundusz stypendialny - dla uzdolnionej młodzieży - Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

   

 

                Dnia 12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowały: Pani Wioletta Sierakowska, Pani Agnieszka Wawrzyniak oraz Pani Agnieszka Dobraniecka. Celem uroczystości było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. 

 


Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

11 października 2018 roku dwunastu uczniów naszej szkoły wraz z katechetkami Anną Antczak i Iwoną Rutkowską wzięło udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół  im. Jana Pawła II pod hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowane Ojcostwa”. W uroczystej Mszy Świętej odprawianej na jasnogórskich błoniach dziękowaliśmy szczególnie za pontyfikat św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

 


Apel Pamięci

 

Dnia 17 września 2018 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w Apelu Pamięci w 79 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Apel odbył się na cmentarzu parafialnym w Żychlinie w części wojskowej.

 

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

PONIEDZIAŁEK 3 WRZEŚNIA 2018 r.

KLASY IV - VIII godz. 9:00

KLASY I - III godz. 10:00

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

PIĄTEK 22 CZERWCA 2018 r.

 

KLASY I - III godz. 08:45

KLASY IV - VII godz. 10:30


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS :

SCENA BIBLIJNA Z ŻYCIA APOSTOŁÓW - PIOTRA I PAWŁA

21 czerwca 2018r. podczas Mszy świętej dziękczynnej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom międzyszkolnego konkursu: „Scena biblijna z życia Apostołów – Piotra i Pawła”... Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie pod patronatem proboszcza parafii w Żychlinie ks. Wiesława Frelka. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Oto nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie:

Kategoria klas I – III

 • I miejsce – Lena Owczarek kl. IIIc
 • Wyróżnienie: Marcel Felczak kl. IIIc

Kategoria klas IV – VI

 • II miejsce – Julia Biniewicz kl. V

WYCIECZKA DO PŁOCKA, CIECHANOWA, PRZASNYSZA I ROSTKOWA

Dnia 19 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły zaangazowani w bielankach, scholi i ministrantach świętowali zakończenie roku szkolnego na wspólnym wyjeździe. Spacerowaliśmy po Zoo w Płocku z przewodnikami. Mieliśmy lekcje edukacyjne w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Odwiedziliśmy miejsce chrztu św. Stanisława Kostki  w Przasnyszu. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Rostkowie – miejscu urodzin św. Stanisława Kostki. Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w Mc Donald's.


JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

  

 

8 czerwca 2018 r. nasza szkoła włączyła sie w ogólnopolską w akcję "Jak nie czytam, jak czytam", by promować czytanie książek i pokazać aktywność czytelniczą dzieci. Poprzedziły ją lekcje biblioteczne nt. Czy warto czytać książki?  Akcja rozpoczęła się na świetlicy szkolnej o godz. 10.00. Wzięły w niej udział klasy I -III, łącznie 150 uczniów. Tego dnia każdy przyniósł z domu swoją ulubioną książkę, by na dziesięć minut zagłębić się w jej lekturze. W ten sposób dołączyliśmy do uczniów z innych szkół w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam", by pobić ubiegłoroczny rekord Polski w jednoczesnym czytaniu.

Następnie każda klasa zaprezentowała podczas głośnego czytania fragment wybranej książki.  Jednak najbardziej spodobały się dzieciom odwiedziny baśniowych księżniczek, które nie tylko przeczytały uczniom wybrane przez siebie baśnie, ale też włączyły młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych gier i quizów z nagrodami. Wszyscy uczniowie świetnie sie bawili, nie kryjąc zadowolenia i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje wpłyną na jeszcze większe zainteresowanie naszych uczniów czytaniem książek i stanie się ono  ponownie modne.

 

 


DZIEŃ DZIECKA

 

  

 


ZBIÓRKA MAKULATURY 

   

    


 DZIEŃ PATRONA

 

           18 maja 2018 r. już po raz czwarty społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona Jana Pawła II. Wspominając słowa Ojca Świętego „Ideały są jak gwiazdy – jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować”  - oddaliśmy cześć naszemu patronowi, głębiej poznając jego nauki, szczególnie te kierowane do młodych, jak również nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

           Po uroczystym apelu delegacje klas udały się pod popiersie Św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

            Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

 

 

 

 

 

23 - 27.04.2018 r.

WYCIECZKA - SUDETY / KARKONOSZE

 


SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

 

W ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj formę!” w dniu 06.04.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żychlinie odbył się I Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Uczestnicy – uczniowie klas V – VII zmierzyli się w czterech konkurencjach:

 1. prezentacja wierszyka stworzonego przez uczniów, promującego zdrowy styl życia;
 2. przygotowanie ze zgromadzonych produktów spożywczych propozycji śniadania dla młodego człowieka oraz zaprezentowanie jego wartości odżywczej;
 3. sprawdzian kondycji fizycznej uczniów poprzez wykonanie w ciągu 1 minuty jak największej liczby przysiadów przez cztery połączone ze sobą osoby;
 4. quiz o zdrowiu.

Najlepsi w turniejowych zmaganiach okazali się uczniowie klasy VII b, a dalszej kolejności uczniowie klasy VII a i V a. Tak naprawdę, wszyscy są zwycięzcami, bo każdy z uczniów nauczył się, co robić, aby zdrowym być.

Uczestnicy zabawy otrzymali nagrody  ufundowane przez żychlińskie apteki: SZLACHETNĄ, BELLIS, POD ZŁOTĄ WAGĄ oraz H2O.


V Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

W dniach 13 i 14 stycznia 2018 r. dzieci z przedszkola i szkoły uczestniczyły w V Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Urząd Gminy oraz Parafię pw. Św. Ap. Piotra i Pawła  w Żychlinie. Rozpoczął go występ pani Weroniki Mońki, która w tym roku przewodniczyła obradom jury. Pierwszego dnia w sobotę odbyły się przesłuchania uczestników w danej kategorii wiekowej. W niedzielę było ogłoszenie wyników i Koncert Laureatów. Oto wykonawcy z Zespolu Szkolno – Przedszkolnego docenieni przez Jury w składzie: Weronika Mońka, Sylwia Walczak, Radosław Jędrzejczyk.

 

Kategoria I - Przedszkole
I miejsce – Blanka Stępniak „Tobie, mały Panie” – grupa III „Żabki”

II miejsce – Michalina Śmigielska „Jezus malusieńki” – grupa II „Motylki”

Wyróżnienie: 
Lena Andrzejewska „Święta” – grupa IV „Słoneczka”
zespół: Zuzia Olszańska, Karina Siemińska, Gosia Głuszcz, Patrycja Jarosik – „Była noc” – grupa VI „Elfy”

 

Kategoria II – od 7 do 10 lat – soliści
I miejsce – Maja Król „Przybyli z nieba” – kl. IVa

II miejsce – Oliwia Kukuła „Ja do Ciebie, mały Jezu, muszę znaleźć drogę” – kl. II
III miejsce – Marysia Zieleniewska „Zaśnij Dziecino” – Kl. IIIb

 

Kategoria II – zespoły
I miejsce - Filip Bartkiewicz, Kacper Kamiński, Wiktoria Lewaniak, Lena Mikołajczyk, Roksana Trojanowska „Bosy pastuszek” – kl. IIIc

III miejsce – Katarzyna Jóźwik, Wiktoria Kalinowska, Weronika Michalak, Michalina Staszewska, Wiktoria Wojciechowska „Aniołek maleńki jak wróbelek” – kl. II

Wyróżnienie: 
Antonina Zielińska „Aniołek najładniejszy” – kl. IIIa
Amelia Białecka i Kacper Falkowski „Gore gwiazda Jezusowi” – kl. IVb

 

Kategoria III – od 11 do 14 lat
I miejsce – Zuzanna Węgrzynowska „Kolęda warszawska 1939” – kl. VIIa

III miejsce – Sylwia Kaczmarek „Kolęda dla nieobecnych” – kl. Va
 

 


SPOTKANIE WIGILIJNE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

23 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych w sali teatralnej przy Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie. Uczniowie naszej szkoły przedstawili dla seniorów Jasełka, które przygotowały panie katechetki: p. Anna Antczak i p. Iwona Rutkowska. Chór szkolny pod przewodnictwem p. Agnieszki Wawrzyniak wzbogacił przedstawienie śpiewem kolęd i pastorałek.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  

 


ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA  

W poniedziałek 18 grudnia gościliśmy w naszej placówce pracowników schroniska CZTERY ŁAPY w Żychlinie. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta oraz jak można pomóc zwierzakom mieszkającym w schronisku.

Dodatkową atrakcją była wizyta czworonożnych mieszkańców schroniska – Malwiny i Rysi.

Na ręce pracowników schroniska przekazaliśmy przeszło 150 kg karmy zebranych w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i przedszkolaków wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.

 


ZBIÓRKA MAKULATURY

Serdecznie dziękujemy wszystkim: dzieciom, rodzicom i nauczycielom za wielkie zaangażowanie i wysiłek  włożony w kolejną edycję naszego konkursu.  Przeprowadzamy go już od  15 lat, dwa razy  w roku i w tym czasie  uchroniliśmy od wycięcia setki drzew.  Możecie być z siebie dumni!!!

WYNIKI  SZKOLNEGO KONKURSU
W ZBIÓRCE MAKULATURY JESIEŃ 2017

Klasa

Ilość zebranej makulatury

Miejsce w klasyfikacji szkolnej

I A

227 kg

VI

I B

104 kg

X

I C

54 kg

XV

II A

100 kg

XI

III A

563,5 kg

I

III C

290 kg

V

IV A

337 kg

III

IV B

105 kg

IX

IV C

72 kg

XIV

V A

155 kg

VII

V B

402 kg

II

VI A

74 kg

XIII

VI B

110 kg

VIII

VII A

314 kg

IV

VII B

78 kg

XII

„Żabki”

53 kg

-

„Słoneczka”

29 kg

-

„Biedronki”

5,5 kg

-

RAZEM

3080 kg

-

 


WYBORY PRZEODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

31 października  2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewdoniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Poszczególni kandydaci otrzymali nastepująceliczby głosów ważnych:

Głuszcz Oliwia - 207 głosów

Rzeźnicki Tymoteusz - 103 głosy.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie została

Oliwia Głuszcz.

GRATULUJEMY!!!


HOLY WINS

"DZIEŃ ŚWIĘTEGO ZWYCIĘZCY"


DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W piątek 29 września 2017 roku uczniowie z klasy IIIa pod opieką Doroty Kacprzak i Beaty Kalinowskiej wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który ma już 15-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ma przypominać o ważnej roli książki w wielu dziedzinach życia, a także zachęcać do nawiązywania kontaktów poprzez wspólne głośne czytanie.  Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie oraz szkoły z Kutna i powiatu kutnowskiego organizują wspólne głośne czytanie przy fontannie, w którym nasza szkoła wzięła udział. Uczniowie siedząc na ławeczkach wokół fontanny, w promieniach słońca czytali głośno książkę Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Przy fontannie zrobiliśmy wspólne zdjęcie wszystkich uczestników akcji. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w promocji książki i czytania wśród lokalnej społeczności. Pokazaliśmy, że wśród uczniów nadal istnieje moda na czytanie i czytaniem możemy się chwalić.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję pt. „Czytelnicza Sztafeta Szkół”, która organizowana jest z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez nauczycieli bibliotekarzy z powiatu kutnowskiego i Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie. 13 października sztafeta czytelnicza pod hasłem „Książka nas łączy" dotarła do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie. Dzieci z klas III czytały swoje ulubione książki, a także przygotowywały zakładki do książek.


RODZICE I UCZNIOWIE KL. VII A

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA DYSKOTEKĘ SZKOLNĄ,

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 29 WRZEŚNIA 2017r.

W GODZINACH 16:00 – 19:30

WSTĘP 2 ZŁ

OBUWIE ZMIENNE OBOWIĄZKOWE!

Zgoda_na_udzial_w_dyskotece.doc

 


ZEBRANIA Z RODZICAMI

PONIEDZIAŁEK 18.09.2017 r.

klasy I - III godz 16:00

klasy IV-VII godz. 16:30


Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 4 września 2017r.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. IV-VII o godz. 8:30.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. I-III o godz. 9:30 (ślubowanie uczniów klas pierwszych).


WYKAZ   PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH

   W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II  W ZS-P W ŻYCHLINIE

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

           Uczniowie klas I – VII  do przedmiotów obowiązkowych otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole w miesiącu wrześniu

 

               PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY

           Klasa  I

           Edukacja wczesnoszkolna

               Nowi Tropiciele – podręcznik(cz. 1-5) i karty pracy (cz. 1-5)

           Wydawnictwo WSiP

                Język angielski

            Explore Treetops 1 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

            Explore Treetops 1 –  materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

             Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

         Klasa  II

           Edukacja wczesnoszkolna

           Elementarz MEN

           Ćwiczenia z pomysłem – WSIP

           Język angielski

            Young Treetops 2 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

            Young Treetops 2 – materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

             Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Kochamy Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Kochamy Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

          Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

          Klasa III

           Edukacja wczesnoszkolna

           Elementarz MEN

           Ćwiczenia z pomysłem – WSIP

          Język angielski

            Young Treetops 3 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

            Young Treetops 3 – materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

             Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Przyjmujemy Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Przyjmujemy Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

DRUGI  ETAP  EDUKACYJNY

Klasa IV

Język polski

           „Słowa z uśmiechem” – podręcznik cz1 i 2 – Literatura i kultura oraz Nauka o języku

           „Słowa z uśmiechem” - zeszyt ćwiczeń

           Wydawnictwo: WSiP

 Język angielski

Brainy (klasa 4 – poziom 1) - podręcznik (Nick Beare)

Brainy (klasa 4 – poziom 1) - zeszyt ćwiczeń (Katherine Stannett),

Wydawnictwo: Macmilan

Matematyka

Matematyka wokół nas – podręcznik

           Matematyka wokół nas -  zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2

Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

Wydawnictwo: WSiP

Przyroda

          „Tajemnice przyrody”- podręcznik dla klasy czwartej szkoły podstawowej

         Autorzy: Maria Marko – Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz 

         Wydawnictwo: Nowa Era

Historia

Historia 4 – podręcznik

Historia 4 – zeszyt ćwiczeń

          Wydawnictwo: WSiP

            Plastyka

              Plastyka 4 - podręcznik

            Wydawnictwo: WSiP

        Muzyka

          „ Lekcje muzyki” – podręcznik

Wydawnictwo: Nowa Era

        Informatyka

           Informatyka 4 – podręcznik

          Wydawnictwo: WSiP

          Technika

           Karta rowerowa. Bądź bezpieczny na drodze – podręcznik

           Wydawnictwo: WSiP

Religia

Jestem chrześcijaninem – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Jestem chrześcijaninem – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa V

Język polski

           „Teraz polski” – podręcznik

           „Teraz polski” - zeszyt ćwiczeń

           Autor: Anna Klimowicz

           Wydawnictwo: Nowa Era

Język angielski

New Hot Spot 2 – podręcznik (Colin Granger),

New Hot Spot 2 – zeszyt ćwiczeń (Katherine Stannett, Barbara Mackay),

Wydawnictwo: Macmilan

Matematyka

Matematyka z kluczem – podręcznik cz. 1 i 2

Matematyka z kluczem - zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Marcin Braun, Agnieszka Makowska, Małgorzata Paszyńska.

Wydawnictwo: Nowa Era

Przyroda

            „Tajemnice przyrody”- podręcznik

            Autorzy: Janina  Ślusarczyk, Ryszard Kozik, Feliks Szlajfer

            „Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń

             Autorzy: Jolanta Golonko, Dominik Marszał, Urszula Moździerz.

                  Wydawnictwo: Nowa Era

Historia i społeczeństwo

„Wczoraj i dziś” – podręcznik 

Wczoraj i dziś” – zeszyt ćwiczeń

          Autor: Grzegorz Wojciechowski

          Wydawnictwo: Nowa Era

          Plastyka

„Do dzieła” - podręcznik do plastyki kl. IV-VI szkoły podstawowej

(Jadwiga Lukas, Krystyna Onak)

Wydawnictwo: Nowa Era

        Muzyka

          „ I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach)

Wydawnictwo: Nowa Era

        Zajęcia komputerowe

           „Lubię  to!” – podręcznik dla klasy 5

           Wydawnictwo: Nowa Era

       Zajęcia techniczne

           „Jak to działa?” – podręcznik dla klasy 5          

            Wydawnictwo: Nowa Era

Religia

„Wierzę w Boga” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Boga” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

          Klasa VI

          Język polski

           „Teraz polski” – podręcznik

           „Teraz polski” - zeszyt ćwiczeń

           Autor: Anna Klimowicz

           Wydawnictwo: Nowa Era

           Język angielski

New Hot Spot 3 – podręcznik (Colin Granger)

New Hot Spot 3 – zeszyt ćwiczeń (Katherine Stannett, Barbara Mackay)

Wydawnictwo: Macmilan

Wydawnictwo: Pearson

          Matematyka

Matematyka z kluczem – podręcznik

Matematyka z kluczem - zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Marcin Braun, Agnieszka Makowska, Małgorzata Paszyńska.

Wydawnictwo: Nowa Era

Przyroda

              -„Tajemnice przyrody”- podręcznik

                   Autorzy: Joanna Stawarz,  Feliks Szlajfer, Hanna Kowalczyk

             „Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2

                  Wydawnictwo: Nowa Era

             Historia i społeczeństwo

„Wczoraj i dziś” – podręcznik 

Wczoraj i dziś” – zeszyt ćwiczeń

          Wydawnictwo: Nowa Era

                Plastyka

„Do dzieła” - podręcznik do plastyki kl. IV-VI szkoły podstawowej

(Jadwiga Lukas, Krystyna Onak)

Wydawnictwo: Nowa Era

            Muzyka

          „ I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach )

Wydawnictwo: Nowa Era

            Zajęcia komputerowe

           „Lubię  to!” – podręcznik dla klasy 6

           Wydawnictwo: Nowa Era

         Zajęcia techniczne

          „Jak to działa?” – podręcznik dla klasy 6          

            Wydawnictwo: Nowa Era

Religia

„Wierzę w Kościół” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Kościół” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa VII

Język polski

Myśli i słowa – podręcznik

Myśli i słowa – zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo” WSiP

Język angielski

All Clear klasa 7 – podręcznik ( PatrickHowarth, Patricia Reilly, Daniel Morris)

All Clear klasa 7 – zeszyt ćwiczeń (Catrine Smith)

Wydawnictwo: Macmilan

Historia

Historia 7 – podręcznik

Historia 7 – zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo: WSiP

Matematyka

Matematyka wokół nas – podręcznik (Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokierniak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka)

Matematyka wokół nas – zeszyt ćwiczeń(Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska)

Wydawnictwo: WSiP

Język rosyjski

Echo – podręcznik (Beata Gawęcka- Ajchel)

Echo – zeszyt ćwiczeń(Beata Gawęcka- Ajchel)

Wydawnictwo: WSiP

Fizyka

Spotkania z fizyką – podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej 

 Spotkania z fizyką – zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Grażyna Francuz- Ornat, Teresa Kulawik

Wydawnictwo: Nowa Era

Geografia

Nowa Planeta - podręcznik   

 Nowa Planeta – zeszyt ćwiczeń + atlas

Autorzy: Roman Malarz, Mariusz Szubert

Wydawnictwo: Nowa Era

Chemia

Chemia Nowej Ery – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

Wydawnictwo: Nowa Era

Biologia

Puls życia – podręcznik do klasy siódmej szkoły podstawowej

Puls życia – zeszyt ćwiczeń

Autor: Małgorzata Jefimow

Wydawnictwo: Nowa Era

Plastyka

 Plastyka 7- podręczni

  Wydawnictwo: WSiP

Informatyka

Informatyka 7 – podręcznik

Wydawnictwo: WSiP

Religia

„Spotkanie ze słowem” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Spotkanie ze słowem” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

Muzyka

„ Lekcje muzyki” – podręcznik

Wydawnictwo: Nowa Era


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017r.

klasy IV - VI godz. 8:00

klasy I - III godz. 9:30


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

1 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie naszej szkoły włączyli się
do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!", próbując pobić
ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie!

    


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Dzień Patrona to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

18 maja bieżącego roku,  trzy lata od nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oraz sztandaru, obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona.  Uczniowie klasy Vb i VIb  przygotowali  uroczysty apel, na który zaprosili całą społeczność szkolną.

Program artystyczny  ukazał nam Jana Pawła II jako niewątpliwy autorytet naszych czasów,  a jednocześnie dowcipnego i pełnego humoru człowieka.  Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata  i drogowskazy jakie głosił św. Jan Paweł II. Dopełnieniem występu była prezentacja multimedialna, obrazująca postać naszego patrona, która urozmaiciła uroczystość. Kończąc apel, głos zabrał Dyrektor Szkoły, który  raz jeszcze podkreślił, że patron naszej szkoły - Jan Paweł II to wielki autorytet, który swoją postawą wskazywał młodym ludziom wzorce postępowania. Z jego nauk powinniśmy korzystać w życiu codziennym, by stawać się coraz lepszymi ludźmi, a także podejmować działania, które będą nasz otaczający świat zmieniać na lepszy.

Następnie dyrekcja, uczniowie i nauczyciele wspólnym korowodem przeszli pod popiersie Św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.


GMINNE OBCHODY ROCZNICY

UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 Maja 2017 roku przedstawiciele klas szóstych wzięli udział w gminnych obchodach Uroczystości Uchwalenia Konstytucji, które rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym w Żychlinie, w czasie której poświęcono nowy sztandar naszego miasta i gminy.

Natępnie w asyście pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej „Clonovia” oraz grupy rekonstrukcyjnej „Kościuszkowców” udano się do parku przy Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Żychlinie, gdzie przywrócono symboliczne miejsce pamięci wielkiego Polaka - Tadeusza Kościuszki.

Po zakończeniu części oficjalnej, można było podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu strzelców z LO im. A. Mickiewicza, nabyć pierwsze egzemplarze publikacji „Żychlin dzieje miasta i gminy w latach 1918-1975” lub wybić pamiątkową monetę.

 


BIESZCZADY 

W dniach 25 – 28 kwietnia uczniowie klas szóstych i czwartych uczestniczyli w czterodniowej wycieczce w Bieszczady.  W trakcie wyjazdu zwiedzili Zespół Pałacowo-Parkowy, Stajnię oraz Wozownię w Łańcucie, Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce k/Krosna, utworzonego w miejscu pierwszej w świecie kopalni ropy naftowej. Spacerowali po najwyższej w Polsce zaporze wodnej w Solinie oraz pływali statkiem po Jeziorze Solińskim. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych z przewodnikiem na ścieżce przyrodniczej na Połoninę Wetlińską, po których odpoczywały w schronisku „Chatka Puchatka”, które znajduję się 1258 m n.p.m. Odbyły także czterokilometrową przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

 


ROCZNICA UCHWALENIA

KONSTYTUCJI 3 MAJA

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją, uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku, w dniu 28 kwietnia (piątek) odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie kl. IVa i Va zaprezentowali program artystyczno-muzyczny pt. „Lekcja historii”. Recytowane wiersze i scenariusz lekcji przeplatane były pieśniami patriotycznymi.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły stroje aktorów, szczególnie Pani Konstytucji. Ciekawa inscenizacja sprawiła, że uczniowie oglądali apel z powagą i zaciekawieniem, świetnie przedstawiono wydarzenia historyczne i teraźniejszość. 

 

 


ORTOŻYCHLINIADA 2017

  

Włączając się w obchody 620-lecia miasta Żychlina 5 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie zorganizowano gminny konkurs ortograficzny ORTOŻYCHLINIADA 2017. Jego koordynatorki to nauczycielki – Magdalena Kamińska, Beata Przybysz, Anna Studzińska.

Do ortograficznych zmagań, nad którymi patronat objął Burmistrz Miasta Żychlina, zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI naszej gminy oraz VIP-owie, czyli m.in. przedstawiciele samorządu i jednostek oświatowych.  Swoją chęć udziału w konkursie zgłosiły Szkoła Podstawowa Nr 1 z opiekunką p. Barbarą Sadkowską oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie z opiekunką p. Małgorzatą Kołodziejczak.

Do szkolnych etapów konkursu przystąpili wszyscy chętni uczniowie. Musieli oni wykazać się poprawną pisownią i znajomością zasad ortograficznych rozwiązując specjalnie przygotowany test ortograficzny.

Do gminnego etapu zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej szkoły, którzy popełnili najmniej błędów w etapie szkolnym. Najlepszymi znawcami polskiej ortografii w żychlińskich szkołach (klasy IV-VI) okazali się:

 • Julia Biniewicz
 • Zuzanna Bonińska
 • Nadia Czaja
 • Dominika Krulikowska
 • Izabela Lewandowska
 • Natalia Lisiecka
 • Jan Mroziewicz
 • Bartosz Piwowarski
 • Julia Stuldych

Kompetencje ortograficzne uczestników finału gminnego zostały ocenione w formie dyktanda, sprawdzającego praktyczne zastosowanie norm ortograficznych. Uczniowie okazali się profesjonalistami w dziedzinie ortografii, o czym świadczy dwukrotna pisemna dogrywka między  Izabelą Lewandowską, Julią Biniewicz i Dominika Krulikowską. Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Dominika Krulikowska, a Wicemistrza Ortografii - Julia Biniewicz.

Podczas drugiej części ortograficznych zmagań w szkolnych ławkach zasiedli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Żychlina - Grzegorz Ambroziak, Kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia - p. Małgorzata Szymańska, przedstawiciele Gminnego Centrum Promocji i Informacji: Edyta Ledzion, Martyna Lewandowska, Adam Staszewski, przedstawicielka Domu Kultury - Renata Dziuba, redaktorka wydania "Nowego Łowiczanina" dla Żychlina i okolic - Dorota Grąbczewska, przedstawiciel Zespołu Szkół w Żychlinie - Zbigniew Chrulski, przedstawicielka Szkoły Podstawowej Nr 1 w  Żychlinie - Maria Jędrzejczak, przedstawicielka Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie - Aleksandra Ćwiek,  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie - Piotr Wysocki. Przenosząc się wspomnieniami do dawnych lat uczestniczyli oni w lekcji języka polskiego, prowadzonej  przez nauczycielkę języka polskiego – Beatę Przybysz, podczas której napisali tekst dyktanda specjalnie przygotowanego przez jedną z uczennic Szkoły Podstawowej Nr 2 - Idę Kalinowską.

Również w tej kategorii okazało się, że mamy w naszej gminie wielu specjalistów od jakże trudnej polskiej ortografii. Niestety, jury musiało wyłonić spośród grona utalentowanych gości dwoje najlepszych. Okazały się nimi- zdobywczyni tytułu Mistrza Ortografii VIP - Pani Dorota Grąbczewska oraz Wicemistrzyni Ortografii VIP - Pani Aleksandra Ćwiek.

Organizatorzy konkursu podczas uroczystości podsumowującej wyniki konkursu wręczyli laureatom statuetki, dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom  upominki i dyplomy potwierdzające udział w ortograficznych zmaganiach. Nagrody i upominki ufundowane zostały  przez Pana Burmistrza Gminy Żychlin.  Laureatom pogratulowano sukcesu. Wszystkim uczestnikom podziękowano za udział w konkursie, zachęcając jednocześnie do brania udziału w przyszłych zmaganiach z ortografią.

Gminny Konkurs Ortograficzny ORTOŻYCHLINIADA 2017  wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów, zaproszonych do dyktanda gości oraz widowni. Szczególnie miłym akcentem okazał się występ muzyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 pod kierownictwem Pani Agnieszki Wawrzyniak, a popisy wokalno-taneczne "specjalnego gościa" Zenona wywołały nie tylko wielki aplauz, przysporzyły dużo radości,  ale też zachęciły uczestników dyktanda do wspólnej zabawy.

Przygotowanie uczniów do konkursu z pewnością wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, czasami uciążliwe, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, kształtująca w uczniach współzawodnictwo, a także pozwalająca na nawiązanie współpracy między szkołami i nauczycielami.

 


DZIEŃ W AKADEMII PANA KLEKSA

21 marca 2017r. uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przenieśli się do świata baśni i fantazji. Z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowano akcję „Dzień w Akademii Pana Kleksa”.

O godzinie 08:55 w Sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel, na który Pan Kleks – Dyrektor Piotr Wysocki powitał serdecznie wszystkich przybyłych na spotkanie i przedstawił program dnia:

- dzień 21 marca jest dniem, w którym uczniowie nie będą pytani, nie będzie również sprawdzianów i prac klasowych (ten punkt programu spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony zgromadzonych dzieci),

- o godzinie 09:40 na korytarzach szkolnych wspólne zajadanie Tęczowych Galaretek,

- 09:50 – 10:35 lekcja kleksografii w klasie IIIc,

- 11:30 – 12:00 uroczysty obiad w stołówce Pana Kleksa.

Obiad przygotował główny bohater dnia, pomagała mu Wróżka Mariola I Wiosenki.

Menu było bardzo interesujące:

W międzyczasie Ambroży Kleks musiał napić się zielonego soku i zjeść piega, ponieważ wjeżdżając w górę po poręczy na spotkanie z dziećmi poczuł się słabo. Kiedy nabrał już sił, zapraszał do siebie przewodniczących klas, których nagradzał za dobre sprawowanie piegami. Dzieci były zachwycone, kiedy na ich uśmiechniętych buziach pojawiły się duże, kolorowe piegi.

Pod koniec spotkania Pan Ambroży wręczył nagrody za udział w konkursach szkolnych zorganizowanych specjalnie z okazji przeprowadzonej akcji:

- konkurs „Zgadnij kim jestem?”,

- konkurs plastyczny „Dzień w Akademii Pana Kleksa”.

Barwne postacie w całości wypełniły przestrzeń Sali gimnastycznej. Dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły wykazali się dużą wyobraźnią, ich stroje były różnokolorowe i zaskakujące stylem. Największe zainteresowanie wzbudziły ubiory nauczycieli.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy apelu zaśpiewali znana piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Słowa tego hymnu rozbrzmiewały w murach szkoły przez cały dzień, nutki krążyły po kolorowych korytarzach, na których rozwieszone były plakaty przedstawiające Akademię i jej Profesora.

Do tak wyjątkowej szkoły jak Akademia Pana Kleksa z pewnością każdy uczeń chciałby trafić. O takim miejscu, gdzie czasem żmudną i nudną naukę łączy się z magią i czarami, wykorzystuje indywidualną fantazję, można tylko pomarzyć. Nasi uczniowie w tym dniu choć na parę godzin przenieśli się do świata baśni, roześmiane buzie świadczyły o tym, że taki dzień był nam wszystkim potrzebny, żeby wspólnie się bawić i zapomnieć na chwilę o troskach.

Akcja „Dzień w Akademii Pana Kleksa” jeszcze mocniej zintegrowała naszą społeczność szkolną, kolejny raz przekonaliśmy się, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 


O nas się mówi:

"SP NR 2 w ŻYCHLINIE Z SZANSĄ NA NOWĄ STOŁÓWKĘ"

ARTYKUŁ NA KCI KUTNO

LINK :

http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=50275

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

ZGADNIJ KIM JESTEM?"

I miejsce - klasa Va - 19 punktów

II miejsce - klasa VIa - 17 punktów

III miejsce - klasa IVa - 16 punktów

klasa IIIc - 14 punktów

klasa Vb - 11 punktów

klasa IIa - 11 punktów

klasa IIb - 11 punktów

klasa VIb - 10 punktów

klasa IIc - 9 punktów

klasa IIIa - 9 punktów

klasa IVb - 6 punktów

klasa IIIb - 6 punktów


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:

„ŻYCHLIN DAWNIEJ I DZIŚ - W SZKOLNYM OBIEKTYWIE”

 

Cele konkursu:

Celem konkursu jest:

- pokazanie przez pryzmat fotografii historii miasta i jego walorów współczesnych,

- wykorzystanie zdjęć do przygotowania wystawy  fotograficznej:  „Żychlin dawniej i dziś -  w szkolnym obiektywie”,

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania historią lokalną,

- rozwój umiejętności fotograficznych u dzieci,

- promocja miasta.

 

REGULAMIN_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.docx

OSWIADCZENIE_do_kon_fot.docx

 

 


LEKCJE Z PASJĄ !!!

     Omawianie lektury może być bardzo przyjemne, o czym mogli się przekonać uczniowie klasy IVa, którzy 17 lutego 2017 roku rozpoczęli omawianie lektury ,,Pinokio".

      Dzieci wcieliły się w postać głównego bohatera. Przygotowały piękne, kolorowe stroje, które bardzo przypominały ubranko Pinokia. Charakterystyczną cechą wyglądu uczniów były długie nosy. Każde dziecko oprócz stroju musiało przestawić w kilku zdaniach postać zabawnego pajacyka.

           

Uczniowie dowiedli, że są bardzo kreatywni, a niektóre wystapienia okazały się,, małymi perełkami".

     Lekcja z Pinokiem dostarczyła wszystkim wiele radości, na twarzach dzieci przez caly dzień widniał szeroki uśmiech!


 

Regulamin_Gminnego_Konkursu_Ortograficznego.docx


 

Samorząd Uczniowski   

i uczniowie kl. VI a

serdecznie zapraszają wszystkich uczniów na:

DYSKOTEKĘ WALENTYNKOWĄ

która odbędzie się 17 lutego 2017r. w godzinach 16:00 – 19:30

 

WSTĘP WOLNY

OBUWIE ZMIENNE OBOWIĄZKOWE

 


KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK


Dzieci z naszej szkoły brały udział w Dekanalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie oraz Urząd Gminy. W sobotę 7 stycznia 2017r. odbyły się przesłuchania. Natomiast w  niedzielę w kościele parafialnym odbył się koncert finalistów. Uczennice, które zajęły miejsca w konkursie lub były wyróżnione:

Kategoria Szkoła Podstawowa – klasy I-III - Soliści

II miejsce – Maja Król kl. IIIa
IIImiejsce – Kinga Stępniak kl. IIIb

Wyróżnienia:

Maria Zieleniewska
Amelia Białecka
Amelia Stępniak

Kategoria Szkoła Podstawowa – Zespoły

I miejsce – Gabriela Staszewska, Antonina Zielińska – kl. IIa
II miejsce – Michalina Staszewska, Oliwia Kukuła – kl. I
III miejsce – Lena Mikołajczyk, Klaudia Piątkowska, Dominika Wolińska – kl. IIc

Kategoria Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI

Wyróżnienie: Martyna Lewandowska

 


PODZIĘKOWANIA OD FUNDACJI PANKRACY

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1694496474182198&id=1427160780915770

 

  

 

  


 

Obóz narciarski – Ząb koło Zakopanego

 

W dniach 22-28 stycznia 2017 roku dwoje dzieci z naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe do Zębu koło Zakopanego. Był to wyjazd zorganizowany przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie. Dzieci uczyły się jeździć na nartach. Weszliśmy na Gubałówkę. Jechaliśmy kuligiem, z którego podziwialiśmy Zakopane nocą. Kulig zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Dzieci kupowały pamiątki na Krupówkach.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II  i modliliśmy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Opiekunami grupy byli: ks. Paweł Muranowicz, p. Iwona Rutkowska i p. Jolanta Trawińska.

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

 

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy dla Schroniska CZTERY ŁAPY w Żychlinie. Jej celem była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I – VI wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 50 kg suchej karmy, puszki, smycze, zabawki, miski i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.

DZIĘKUJEMY!!!


ŚWIĄTECZNA BYDGOSZCZ

 

 

16 grudnia 2016 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Bydgoszczy. Zimowy spacer po Bydgoszczy rozpoczęli na malowniczej Wyspie Młyńskiej, wśród nadrzecznej zabudowy zwanej „Bydgoską Wenecją”. Następnie pośród światełek i świątecznych ozdob przeszli obok ratusza i katedry do zabytkowych spichrzów i makiety dawnego grodu.
Odwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie własnoręcznie produkowali mydło.
Wzięli również udział w pokazie produkcji wyrobu bombek, który zakończony był prezentem w postaci ręcznie zdobionej bombki dla każdego uczestnika

 


Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.

(Jan Paweł II)

 

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w konkurs  i systematycznie, wytrwale pomagali naszej szkole w walce o „Wzorową Łazienkę”.

Podziękowania za udział w głosowaniu kierujemy do rodzin naszych uczniów, mieszkańców miasta i gminy,  zmobilizowanych przez nich znajomych, przyjaciół zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukłony składamy wszystkim tym, którzy oddali chociaż jeden symboliczny wspierający nas głos.

Dzięki Wam mogliśmy napawać się radością przez wiele dni, tygodni zajmując pierwsze, drugie, czy trzecie miejsce pośród 1129 szkół. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II z dumą promowała naszą lokalną społeczność żychlińską. Mimo iż ostatecznie nie stanęliśmy na podium, nie czujemy się przegrani. Wręcz przeciwnie. Nie samo zwycięstwo jest najcenniejsze. O wiele bardziej cenne jest zaangażowanie wszystkich przyjaciół naszej szkoły w walce o wspólny cel! Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie!  Wspólne, skuteczne działania nie są możliwe bez udziału wszystkich osób zainteresowanych - nauczycieli, uczniów, rodziców czy społeczności lokalnej.  Głosowanie całej społeczności szkolnej, rodzin uczniów i sympatyków szkoły pokazało, że razem możemy więcej. 

Szczególne gorąco dziękujemy za ogromne wsparcie wszystkim tym, którzy codziennie oddawali głosy. Dziękujemy za 2,5 miesiąca trudu i poświęcenia na rzecz naszej szkoły.

Wszyscy macie wielkie serca i warto takich ludzi spotykać na swej życiowej drodze. Jesteście wspaniałym przykładem dla dzieci i młodzieży w kształtowaniu postaw wspierających lokalne przedsięwzięcia i bezinteresownych postaw.

 

Wielkie, wielkie dzięki z całego szkolnego serca!

Dyrekcja , Nauczyciele i Uczniowie

 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie


Wybory przewodniczącego
Rady Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II
w Żychlinie

 

8 październik 2016 r. 

 

1

Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania

2

9

1

2

Liczba oddanych głosów, czyli kart wrzuconych do urny przez wyborców

2

9

1

3

Liczba głosów ważnych

2

8

6

4

Liczba głosów nieważnych

 

 

5

 

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważne:

1

Kalinowska Ida

2

5

1

2

Kunikowska Kinga

 

3

5

 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie została Kalinowska Ida.

GRATULUJEMY!!!


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2016/2017

1 WRZEŚNIA 2016r.

 

KLASY I - III - godz. 10.00

KLASY IV - VI - godz. 9:00

 


WYKAZ   PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH

   W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II  W ZS-P W ŻYCHLINIE

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

           Uczniowie klas I – V do przedmiotów obowiązkowych otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole w miesiącu wrześniu.

 

PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY

 

Klasa  I

Edukacja wczesnoszkolna

Elementarz MEN

Ćwiczenia z pomysłem – WSIP

Język angielski

Young Treetops 1 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Young Treetops 1 –  materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa  II

Edukacja wczesnoszkolna

Elementarz MEN

Ćwiczenia z pomysłem – WSIP

Język angielski

Young Treetops 2 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Young Treetops 2 – materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Kochamy Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Kochamy Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa III

Edukacja wczesnoszkolna          

Elementarz MEN

Ćwiczenia z pomysłem – WSIP

Język angielski

Young Treetops 3 - podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Young Treetops 3 – materiały ćwiczeniowe (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

Przyjmujemy Pana Jezusa – podręcznik (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Przyjmujemy Pana Jezusa – karty pracy (red. J. Szept, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

DRUGI ETAP EDUKACYJNY

 

Klasa IV

Język polski

„Teraz polski” – podręcznik

„Teraz polski” - zeszyt ćwiczeń

Autor: Anna Klimowicz

Wydawnictwo: Nowa Era

Język angielski

New Hot Spot 1 – podręcznik (Colin Granger),

New Hot Spot 1 – zeszyt ćwiczeń (Katherine Stannett),

Wydawnictwo: Macmilan

Matematyka

Matematyka z kluczem - podręcznik

Zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Marcin Braun, Agnieszka Makowska, Małgorzata Paszyńska.

Wydawnictwo: Nowa Era

Przyroda

„Tajemnice przyrody”- podręcznik

Autorzy: Maria Marko – Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz

„Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Jolanta Golonko, Urszula Moździerz, Joanna Stawarz.

Wydawnictwo: Nowa Era

Historia i społeczeństwo

„Wczoraj i dziś” – podręcznik 

Autor: Grzegorz Wojciechowski

Wydawnictwo: Nowa Era

Plastyka

"Do dzieła" - podręcznik do plastyki kl. IV-VI Szkoły podstawowej

Autorzy: Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

Wydawnictwo: Nowa Era

Muzyka

„I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

Wydawnictwo: Nowa Era

Zajęcia komputerowe

„Lubię  to !” – podręcznik (Michał Kęska)

Wydawnictwo: Nowa Era

Zajęcia techniczne

„Jak to działa?” – podręcznik (Lech Łabecki, Marta Łabecka),

Wydawnictwo: Nowa Era

Religia

Jestem chrześcijaninem – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Jestem chrześcijaninem – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa V

Język polski

„Teraz polski” – podręcznik

„Teraz polski” - zeszyt ćwiczeń

Autor: Anna Klimowicz

Wydawnictwo: Nowa Era

Język angielski

New Host Spot 2 - podręcznik (Colin Granger)

New Hot Spot 2 – zeszyt ćwiczeń (Katherine Stannett, Barbara Mackay)

Wydawnictwo: Macmilan

Matematyka

Matematyka z kluczem - podręcznik

Zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Marcin Braun, Agnieszka Makowska, Małgorzata Paszyńska.

Wydawnictwo: Nowa Era

Przyroda

„Tajemnice przyrody”- podręcznik

Autorzy: Janina  Ślusarczyk, Ryszard Kozik, Feliks Szlajfer

„Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń

Autorzy: Jolanta Golonko, Dominik Marszał, Urszula Moździerz.

Wydawnictwo: Nowa Era

Historia i społeczeństwo

„Wczoraj i dziś” – podręcznik 

Autor: Grzegorz Wojciechowski

Wydawnictwo: Nowa Era

Plastyka

"Do dzieła" - podręcznik do plastyki kl. IV-VI Szkoły podstawowej

Autorzy: Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

Wydawnictwo: Nowa Era

Muzyka

„I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

Wydawnictwo: Nowa Era

Zajęcia komputerowe

„Lubię  to !” – podręcznik (Michał Kęska)

Wydawnictwo: Nowa Era

Zajęcia techniczne

„Jak to działa?” – podręcznik (Lech Łabęcki, Marta Łabęcka),

Wydawnictwo: Nowa Era

Religia

„Wierzę w Boga” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Boga” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

Klasa VI

Język polski

„Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura” – podręcznik (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

„Słowa z uśmiechem. Nauka o języku i ortografia” - podręcznik z ćwiczeniami -  część 1 i 2 (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

Wydawnictwo: WSiP

Język angielski

Discover English 3 - podręcznik (Izabella Hearn, Jayne Wildman, konsultacja: Mariola Bogucka)

Discover English 3 – zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo: Pearson

Matematyka

MATEMATYKA 2001, wyd. WSIP

-podręcznik dla kl. VI (Jerzy Chodnicki, Mirosław Dąbrowski, Agnieszka Pfeiffer)

-zeszyt ćwiczeń dla kl. VI, część 1,2 i 3

nowe wydanie

Przyroda

„Tajemnice przyrody”- podręcznik

Autorzy: Joanna Stawarz,  Feliks Szlajfer, Hanna Kowalczyk

„Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2

Wydawnictwo: Nowa Era

Historia i społeczeństwo

„Klucz do historii” – podręcznik (Wojciech Kalwat, Małgorzata Lis)

„Klucz do historii” - zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo: WSiP

Plastyka

„Do dzieła” - podręcznik do plastyki kl. IV-VI szkoły podstawowej (Jadwiga Lukas, Krystyna Onak)

Wydawnictwo: Nowa Era

Muzyka

„I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

Wydawnictwo: Nowa Era

Zajęcia komputerowe

„Lekcje z komputerem”- podręcznik (Wanda Jochemczyk, Iwona Krajewska-Kranas,

Witold Kranas, Agnieszka Samulska, Mirosław Wyczółkowski)

Wydawnictwo: WSiP

Zajęcia techniczne

„Bądź bezpieczny na drodze” – karta rowerowa (Bogumiła Bogucka-Osińska, Danuta Łazuchiewicz)

„Technika na co dzień” – podręcznik  (Ewa Bubak, Ewa Królicka)

Wydawnictwo: WSiP

Religia

„Wierzę w Kościół” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Kościół” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

PIĄTEK 24.06.2016 r.

KLASY IV - V godz. 8:00

KLASY I - III godz. 9:30

KLASY VI godz. 11:00

 


ZBIÓRKA MAKULATURY

CZERWIEC 2016 r.

LP.

KLASA

ILOŚĆ ZEBRANEJ MAKULATURY

1.

Słoneczka i Jeżyki

39 kg

2.

I a

384,5 kg

3.

I b

29 kg

4.

I c

-

5.

II a

120 kg

6.

II b

93 kg

7.

II c

16 kg

8.

III a

96 kg

9.

III b

50 kg

10.

IV a

86 kg

11.

IV b

124 kg

12.

V a

262 kg

13.

V b

238 kg

14.

VI a

87 kg

15.

VI b

45 kg

RAZEM:

1669,5

 

RAZEM ZEBRALIŚMY 1669,5 kg MAKULATURY. DZIĘKUJEMY!!!

 


MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

 


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

18.05.2016r.

 

 

 


Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  

W dniu 4 maja 2016 odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV, V i VI. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.
   Celem tej niecodziennej lekcji historii było przypomnienie okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreślenie znaczenia wyżej wymienionego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.

 


SPOTKANIE SPOŁECZNOŚCI ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŻYCHLINIE Z J.E KSIĘDZEM BISKUPEM ANDRZEJEM FRANCISZKIEM DZIUBĄ

27. 04. 2016 r.

W dniach 17, 27, 28 kwietnia Biskup Łowicki ks. Antoni Franciszek Dziuba gościł z wizytą kanoniczną w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie.

W dniu 27 kwietnia 2016 r. zaszczycił swoją obecnością w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żychlinie.

Gościa witała cała społeczność szkolna: dyrektor, pracownicy, nauczyciele, dzieci oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Dyrektor Szkoły - Pan Piotr Wysocki w kilku zdaniach opowiedział historię szkoły, która powstała w 1964 r. a w 2014 r. otrzymała sztandar i imię Jana Pawła II.

Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej gdzie uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, którego mottem były słowa patrona szkoły "Pięknie żyć, znaczy kochać świat".

Uroczystość zakończyło błogosławieństwo i wspólne odmówienie modlitwy "Ojcze Nasz". Chór szkolny zaśpiewał ulubioną pieśń papieża "Barkę".

Wizyta J.E była wielkim świętem i przeżyciem dla wszystkich

      

      

    

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ !


Czy to magia? Nie, to czysta chemia!

5 lutego 2016 r. uczniowie klas IV- VI wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody, przygotowanej przez grupę "Zaelektryzowani". Neandertalczyk Mietek i mnich Magnus zaprezentowali niezwykłe eksperymenty chemiczne oraz przedstawili intrygujące ciekawostki o budowie organizmu. Uczniowie obejrzeli również dużą kolekcję rekwizytów t.j. transformator tesli, kula plazmowa, żyroskop czy kula plazmowa. Towarzyscy i zabawni aktorzy umożliwili dzieciom aktywne uczestnictwo w pokazie.


01.02.2016 r. - ZEBRANIA Z RODZICAMI


KLUB WIEWIÓRKA - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

         

W styczniu uczniowie nalężący do Szkolnego Klubu Wiewiórka spotkali się z pielegniarką szkolną p. Danutą Kowalską. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowa żywność oraz w jaki sposób same mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw.

Oprócz tematu zdrowego odżywiania podczas rozmowy poruszona została kwestia higieny ciała, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz znaczenia ilości snu dla organizmu młodego człowieka.
Tematy poruszane przez panią pielęgniarkę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na wiele pytań i z  zaciekawieniem słuchały cennych rad pani pielęgniarki.

Spotkanie zakończyło wspólne przygotowanie zdrowych i pysznych koktajli.


WIECZÓR POEZJI

   

więcej zdjęć w albumie fotograficznym


ZBIÓRKA MAKULATURY - GRUDZIEŃ 2015

     

Razem zebraliśmy 3227 kg makulatury!!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I WKŁAD W OSZCZĘDZANIE ZASOBÓW NASZEJ PLANETY!


20 LISTOPADA 2015r.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

godz. 15:30


NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   

10 listopada 2015 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami. W nastroju powagi i zadumy obejrzeli akademię, która została przygotowana przez kolegów i koleżanki z klas IV-VI pod kierunkiem 
p. Magdaleny Kamińskiej, p. Marleny Lewandowskiej, p. Beaty Przybysz i  p. Agnieszki Wawrzyniak. 
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Piotr Wysocki, który serdecznie podziękował za przygotowanie apelu i podkreślił wagę Narodowego Święta Niepodległości.          
Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.  
 


7 LISTOPADA 2015r. - WYCIECZKA DO ŁOWICZA

                                                                                                                                                                 

Dnia 7 listopada 2015 r. dzieci z Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego wraz z uczniami innych szkół wzięły udział w wycieczce do Łowicza zorganizowanej przez parafię. Zwiedzaliśmy Wyższe Seminarium Duchowne i Bazylikę Katedralną. W kaplicy seminaryjnej modliliśmy się przed relikwiami św. Wiktorii - patronki naszej diecezji. Byliśmy w rozgłośni diecezji łowickiej "Radio Victoria". Spacerem udaliśmy się na Trójkątny Rynek - jeden z trzech zachowanych oryginalnie trójkątnych rynków w Europie. Opiekunami grupy byli ks. Paweł Muranowicz, p. Iwona Rutkowska, p. Dorota Klimczak oraz troje rodziców. 


Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy 

    

Dnia 8 października 2015 roku uczniowie z klas szóstych uczestniczyli w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Przeżywaliśmy ją pod hasłem Jan Paweł II - Patron Rodziny. Braliśmy udział w Mszy Świętej, dokonaliśmy wspólnie z innymi przedstawicielami szkół aktu zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu  Matki Bożej. Opiekunami pielgrzymki były: Anna Antczak i Iwona Rutkowska.


8 października 2015 r.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie została:

Białkowska Julia

GRATULUJEMY !!!


SZKOLNA PRZYSTAŃ PRZYJACIÓŁ PRZYRODY

                    

                    

Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żychlinie informuje, że Gmina Żychlin uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. Moja wymarzona ekopracownia „Szkolna Przystań Przyjaciół Przyrody”  w Szkole Podstawowej Nr2 w Żychlinie. Całkowita wartość zadania wynosi 31 900zł,  tym kwota dotacji z WFOŚiGW wynosi 29 600zł.

Celem projektu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr2 w Żychlinie. Realizacja projektu wpłynie na polepszenie warunków nauczania, wzrost poziomu wiedzy i wykształcenie postaw proekologicznych wśród uczniów szkoły. W ramach realizacji zadania zostały zakupione pomoce dydaktyczne, tablica interaktywna, komputer przenośny, wizualizer, meble (w tym min. szafy, gabloty, stoły i  krzesła), fototapeta przyrodnicza i kwiaty doniczkowe. Ponadto zadanie obejmuje montaż nowych rolet i wymianę lamp.

                                      

 

Projekt pn. Moja wymarzona ekopracownia „Szkolna Przystań Przyjaciół Przyrody” w Szkole  Podstawowej Nr2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żychlinie został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

www.zainwestujwekologie.pl

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

WTOREK 1 WRZEŚNIA 2015 r.

KLASY IV - VI godz. 9:00

KLASY I - III godz. 10:00

 


WYKAZ   PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH

   W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II  W ZS-P W ŻYCHLINIE

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016:

 

                PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY

 

           Klasa  I

           Uczniowie otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole

           w miesiącu wrześniu 

 

              Klasa  II      

          Uczniowie otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole

           w miesiącu wrześniu

 

          Klasa III

           Edukacja wczesnoszkolna - „Nasze Razem w Szkole” wyd. WSiP

           Język angielski

             TREETOPS 3- podręcznik (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

             TREETOPS 3 – zeszyt ćwiczeń (Sarah Howell, Lisa Kester-Dodgson)

             Wydawnictwo:  Oxford University Press

Religia

„Jezusowa wspólnota serc” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Jezusowa wspólnota serc” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

                  DRUGI ETAP EDUKACYJNY

 

                Klasa IV

            Uczniowie otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole

            w miesiącu wrześniu.

 

                Klasa V

                Język polski

„Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura” – podręcznik (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

„Słowa z uśmiechem. Nauka o języku i ortografia” - podręcznik z ćwiczeniami -  część 1 i 2 (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

Wydawnictwo: WSiP

                   Język angielski

Discover English 2 – podręcznik (Izabella Hearn, Jayne Wildman, konsultacja: Mariola Bogucka),

Discover English 2 – zeszyt ćwiczeń 

Wydawnictwo: Pearson

                  Matematyka

MATEMATYKA 2001, wyd. WSiP

podręcznik dla kl. V (Jerzy Chodnicki, Mirosław Dąbrowski, Agnieszka Pfeiffer)

zeszyt ćwiczeń dla kl. V, część 1 i 2

                       nowe wydanie

      Przyroda

              „Tajemnice przyrody”- podręcznik z płytą CD-ROM

                   Autorzy: Janina  Ślusarczyk, Ryszard Kozik, Feliks Szlajfer

             „Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2

                  Autorzy: Jolanta Golonko, Urszula Moździerz, Joanna Stawarz.

                  Wydawnictwo: Nowa Era

                Historia i społeczeństwo

„Klucz do historii” – podręcznik (Wojciech Kalwat, Małgorzata Lis)

          „Klucz do historii” - zeszyt ćwiczeń

               Wydawnictwo: WSiP

                  Plastyka

„Do dzieła” - podręcznik do plastyki kl. IV-VI szkoły podstawowej (Jadwiga Lukas, Krystyna Onak)

Wydawnictwo: Nowa Era

                    Muzyka

„I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

„I gra muzyka” - zeszyt ucznia (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

Wydawnictwo: Nowa Era

                    Zajęcia komputerowe

         „Lekcje z komputerem”- podręcznik (Wanda Jochemczyk, Iwona Krajewska-Kranas,

           Witold Kranas, Agnieszka Samulska, Mirosław Wyczółkowski)

           Wydawnictwo: WSiP

                     Zajęcia techniczne

„Bądź bezpieczny na drodze” – karta rowerowa (Bogumiła Bogucka-Osińska, Danuta Łazuchiewicz)

„Technika na co dzień” – podręcznik  (Ewa Bubak, Ewa Królicka)

Wydawnictwo: WSiP

Religia

„Wierzę w Boga” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Boga” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu

 

          Klasa VI

          Język polski

„Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura” – podręcznik (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

„Słowa z uśmiechem. Nauka o języku i ortografia” - podręcznik z ćwiczeniami -  część 1 i 2 (Ewa Horwath, Anita Żegleń)

Wydawnictwo: WSiP

           Język angielski

Discover English 3 – podręcznik (Izabella Hearn, Jayne Wildman, konsultacja: Mariola Bogucka),

Discover English 3 – zeszyt ćwiczeń 

Wydawnictwo: Pearson

               Matematyka

MATEMATYKA 2001, wyd. WSIP

podręcznik dla kl. VI (Jerzy Chodnicki, Mirosław Dąbrowski, Agnieszka Pfeiffer)

zeszyt ćwiczeń dla kl. VI, część 1,2 i 3

nowe wydanie

     Przyroda

              „Tajemnice przyrody”- podręcznik z płytą CD-ROM

                   Autorzy: Joanna Stawarz,  Feliks Szlajfer, Hanna Kowalczyk

             „Tajemnice przyrody”-  zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2

                  Wydawnictwo: Nowa Era

            Historia i społeczeństwo

„Klucz do historii” – podręcznik (Wojciech Kalwat, Małgorzata Lis)

           „Klucz do historii” - zeszyt ćwiczeń

               Wydawnictwo: WSiP

               Plastyka

„Do dzieła” - podręcznik do plastyki kl. IV-VI szkoły podstawowej (Jadwiga Lukas, Krystyna Onak)

Wydawnictwo: Nowa Era

                 Muzyka

„I gra muzyka” – podręcznik (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

„I gra muzyka” - zeszyt ucznia (Monika Gromek, Grażyna Klibach ),

Wydawnictwo: Nowa Era

                         Zajęcia komputerowe

         „Lekcje z komputerem”- podręcznik (Wanda Jochemczyk, Iwona Krajewska-Kranas,

           Witold Kranas, Agnieszka Samulska, Mirosław Wyczółkowski)

           Wydawnictwo: WSiP

                         Zajęcia techniczne

„Bądź bezpieczny na drodze” – karta rowerowa (Bogumiła Bogucka-Osińska, Danuta Łazuchiewicz)

„Technika na co dzień” – podręcznik  (Ewa Bubak, Ewa Królicka)

Wydawnictwo: WSiP

         Religia

„Wierzę w Kościół” – podręcznik (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

„Wierzę w Kościół” – karty pracy (red. J. Szpet, D. Jackowiak)

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu


1 czerwca 2015 r.

DZIEŃ SPORTU i DZIEŃ DZIECKA

     

Więcej na: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


PIELGRZYMKA DO LICHENIA 2015 r.

       

Więcej na: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

      

Więcej na: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

RAZEM ZEBRALIŚMY 2107 kg MAKULATURY

DZIĘKUJEMY za UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI!!!

Więcej informacji w zakładce "Samorząd Uczniowski" 

Galeria: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII -

ŻYCIE I KULTURA W ŚREDNIOWIECZU

Więcej na: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Galeria: https://zspzychlin.edupage.org/album/?


"ZDROWY STYL ŻYCIA"

W dniu 24 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy ph. "Zdrowy styl życia".

Brały w nim udział 3 trzyosobowe zespoły reprezentujące: Szkołę Podstawową Nr 1, Szkołę Podstawową im. Marii Kownackiej w Grabowie i Szkołę Podstawową Nr 2 im. Jana Pawła II.

Konkurs składał się z trzech etapów: części indywidualnej-pisemnej, części zespołowej oraz konkursu na plakat promujący zdrowy styl życia.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej z Grabowa, drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Szkoły zostały nagrodzone dyplomami oraz albumami "Wisła", zaś każdy uczestnik zmagań otrzymał nagrodę.

 

Galeria: https://zspzychlin.edupage.org/album/?#gallery/274


Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 24 stycznia 2015 r. odbył się w sali pod kaplicą im. św. Maksymiliana Kolbe 
w Żychlinie Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Urząd Gminy
w Żychlinie i Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie.

Dnia 25 stycznia 2015 r. w kościele parafialnym odbył się koncert finalistów. Uczennice z naszej szkoły,  które   wystąpiły w koncercie, to:

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY I-III

I miejsce - Maja Król kl. I a
II miejsce - Adrianna Lewaniak kl. III a
III miejsce - Martyna Lewandowska kl. II b

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY IV- VI

I miejsce - Natalia Kubiak kl. VI
III miejsce - Zuzanna Węgrzynowska kl. IV 

 


JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

2014 r.

4 listopada 2014 r. odbyła się jesienna zbiórka makulatury. Zebrano 2524 kg tego surowca wtórnego!

         

Dziękujemy wszystkim za duże zaangażowanie i wkład w oszczędzanie zasobów naszej planety!!!


         

               OCALMY OD ZAPOMNIENIA             

                       

 

W dniu 1 listopada 2014 roku uczniowie należący do organizacji PCK ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie wzięli udział w kweście na cmentarzu parafialnym.

Kwesta "Ocalmy od zapomnienia" zorganizowana została po raz drugi przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Uczniowie z naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem zachęcali do udziału
w zbiórce na rzecz odnowy zabytkowych pomników. W kweście wzięło udział 12 uczniów - dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku - to dowód na to, że dobrem można zarazić innych.

Opiekę nad kwestującymi sprawowała pani Anna Antczak - opiekun PCK i pani Iwona Rutkowska.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


PODZIĘKOWANIE DLA FIRMY CARGILL

28 października 2014 r. uczniowie klas IV przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, aby w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie podziękować firmie Cargill oraz pracownikom, którzy poświęcili swój wolny czas i włożyli trud w remont sali ćwiczeń w naszej szkole.

                            

Pod koniec czerwca 2014 r. pracownicy Wytwórni Pasz Cargilla w Dobrzelinie zgłosili Komisji Cargill Cares, która zajmuje się analizą i opiniowaniem projektów charytatywnych realizowanych przez firmę, projekt wyremontowania sali do ćwiczeń, mieszczącej się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie.

Projekt uzyskał aprobatę Komisji, ponieważ zaplanowany remont miał przyczynić się   do poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkole, a powstanie nowej, estetycznej i bardziej nowoczesnej sali do ćwiczeń – zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Dodatkowym elementem było też dobrowolne zaangażowanie w ten projekt dużej grupy pracowników firmy.

W II połowie lipca 46 osób z oddziału w Dobrzelinie, zarówno pracownicy z działu produkcji, sprzedaży, logistyki jak i finansów, w formie wolontariatu przystąpiło do prac remontowo – wykończeniowych. Wymieniono włączniki światła, lampy sufitowe, kontakty elektryczne, kratki wentylacyjne, wymieniono stare rury od centralnego ogrzewania, dokonano zaprawek murarskich i pomalowano ściany, odrestaurowano i pomalowano stare drabinki do ćwiczeń, przygotowano i wymieniono starą posadzkę na nową sportową z atestem, a także zakupiono sprzęt do ćwiczeń.

Prace zakończyły się pod koniec sierpnia, tak, aby dzieci wraz z pierwszym dzwonkiem, mogły w pełni korzystać z nowej sali. Pomieszczenie przystosowane jest do ćwiczeń     z wychowania fizycznego i zajęć korekcyjnych, a służy zarówno uczniom Szkoły Podstawowej jak i wychowankom Przedszkola.

Firma Cargill przeznaczyła na ten projekt kwotę 20 000 zł. oraz pozyskała dwóch sponsorów P.H.U. Elvis Robert Kaczmarek i Z.H.U Hydro – Tech Ledzion Waldemar, uzyskując wsparcie na kwotę 4500zł.


14 października 2014 r.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię przygotowali uczniowie klas III, IV, V i VI. Uczniowie podziękowali tym – którzy prowadzą ich przez drogę wiedzy – nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. 

                                  


12 października 2014 r.

XIV DZIEŃ PAPIESKI

W niedzielę 12 października obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem "Świętymi bądźcie". Dzieci z naszej szkoły brały czynnie udział w Mszy św. tego dnia. Pod kierunkiem katechetek pani Anny Antczak i pani Iwony Rutkowskiej przygotowały czytania, psalm, modlitwę powszechną oraz oprawę muzyczną. Po Mszy św.  dzieci złożyły uroczyście wiązankę przy popiersiu Jana Pawła II - patrona naszej szkoły i przedszkola.


09.10.2014 r.

PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II

 

 

W dniu 9 października 2014 r. uczniowie z klasy VIa i VIb ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzieci brały udział w Mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych. Dziękowaliśmy Panu Bogu za wyniesienie na ołtarze naszego Patrona – Jana Pawła II, a także prosiliśmy o wychowanie kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę. Po Mszy udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do
MC Donald's. Organizatorami wyjazdu były katechetki: pani Iwona Rutkowska i  pani Anna Antczak.
 


 

Przedszkole - Dokumenty

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie, ul. Żeromskiego 8
  99-320 Żychlin, ul. Żeromskiego 8
 • 24 351-20-47

Galeria zdjęć