Nawigacja

PRZEDSZKOLE ZDALNE NAUCZANIE - Grupa PSZCZÓŁKI

PRZEDSZKOLE


ŚWIĘTUJEMY BOŻE NARODZENIE

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. W dobrym przeżyciu świąt pomaga nam pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów. Dzieci w przedszkolu przygotowywały ozdoby na choinkę, piekły pierniczki, uczyły się śpiewać kolęd i pastorałek, poznawały różne zwyczaje bożonarodzeniowe. Dnia 22 grudnia 2020 roku dzieci z poszczególnych grup śpiewały kolędy, pastorałki oraz tańcem oddały chwałę nowonarodzonemu Panu Jezusowi. Piękne występy wprowadziły nas wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

        

______________________________________________________________________________________

 

GRUPA "SŁONECZKA" - PIECZENIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNICZKÓW

Dzieci z grupy „Słoneczek” zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pierniczki. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto. Bardzo się wszystkim podobało wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek oraz dekorowanie barwnymi posypkami. Pierniczki wyszły piękne i bardzo pyszne.

    

______________________________________________________

SUKCESY BIEDRONEK

W konkursie Mam prawo do...na niebiesko Ludwik Gołębiowski z grupy Biedronek zdobył pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

  

_____________________________________________________________________________________

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA

STOWARZYSZENIA HOSPICJUM KUTNOWSKIEGO

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola przygotowały kartki świąteczne dla podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskiego. Kartki te zostały przekazane w tym tygodniu i jak się okazało wzbudziły radość nie tylko chorych, ale i personelu. Dekorują choinkę, parapety pokoi i stolików pacjentów.    

     

 


KONKURS "MAM PRAWO DO ... NA NIEBIESKO"

ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

       


 

 

            W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „DZIECI UCZĄ RODZICÓW”, zapraszamy  naszych przedszkolaków do udziału w proekologicznym konkursie "Ja w świecie ekologii", realizowanego w ramach projektu "Mobilna Poradnia Ekologiczna".         Celem konkursu jest popularyzacja i promocja postaw proekologicznych, a także zachęcenie uczestników do rozwijania umiejętności plastycznych.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej odwołującej się bezpośrednio do hasła przewodniego konkursu "Ja w świecie ekologii" oraz do szeroko rozumianej ekologii. Praca konkursowa musi być wykonana w formacie A4 (orientacja pozioma). Pracą konkursową może być rysunek, wyklejanka czy np. kolaż.

Na autorów 10 najlepszych prac czekają edukacyjne nagrody.

By zgłosić się do udziału w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ekoporadnia.eu, a następnie przesłać na adres e-mail: edu@crl.org.pl skan lub dobrej jakości zdjęcie wykonanej pracy. Zdjęcia i skany można również przesyłać w wiadomości prywatnej na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku.

Termin nadsyłania prac konkursowych: 28 grudnia 2020

Wyniki konkursu: 31 grudnia 2020

Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem dostępny jest na stronie: www.ekoporadnia.eu

#JaWŚwiecieEkologii #MobilnaPoradniaEkologiczna

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU 

     

Dziś 7 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością na Niego czekały. Przedszkolaki mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, nie brakowało też tańców ze świętym Mikołajem. Było bardzo radośnie i wesoło. Święty Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci małymi prezentami.

________________________________________________________________________________________

 

WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZNEGO DZIECKA 

– bezpłatne warsztaty online dla rodziców

DATA: 9 GRUDZIEŃ 2020

Drodzy Rodzice,

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu ma przyjemność zaprosić Was na bezpłatne szkolenie on-line dotyczące wspierania rozwoju społecznego dziecka, które jest realizowane w ramach projektu FAS – Fine At School (numer projektu: 582954-EPP-1-2016-2-ES-EPPKA3-PI-POLICY). Głównym celem projektu jest zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki i promowanie różnorodności w środowisku uczenia się, zapewnienie edukacyjnego sukcesu dzieci w szkole podstawowej, w szczególności tych, które mieszkają na obszarach zagrożonych i/lub na obszarach o mniejszych możliwościach. Działania realizowane w ramach projektu mają zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki i zachęcić uczniów do wyboru odpowiedniego kierunku studiów w przyszłości, jak również mają za zadanie promować poszanowanie różnorodności, tolerancji i włączenia w środowisko szkolne.

 

Ramowy program warsztatów:

1.     Etapy rozwoju społecznego dziecka

2.     Przekonania oraz postawy wobec ludzi i świata  - ćwiczenia rozwojowe dla rodziców/opiekunów

3.     Co jest ważne w mądrym wspieraniu rozwoju społecznego dziecka?

4.     Pytania, wątpliwości, refleksje.


Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu warsztatu materiały warsztatowe oraz zestaw ćwiczeń rozwojowych do zrealizowania z dzieckiem celem wsparcia Jego rozwoju emocjonalnego i kompetencji społecznych.

Wszystkie osoby uczestniczące otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

PROWADZĄCY:

Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, tutorka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy (UŁ); w latach 2008 -2014 socjoterapeutka w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, psycholożka i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi, tutorka podczas czterech edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, trenerka prowadząca warsztaty z programu polityki zdrowotnej pn. "Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży".

DATA: 9 GRUDZIEŃ 2020

GODZINA: 17:00 – 19:30

MIEJSCE: platforma Microsoft TEAMS (link do wydarzenia zostanie przesłany po rejestracji, najpóźniej na dwa dni przed planowanym szkoleniem)

ZAPISY ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemUrT_tUbwfK_CIS9nF1WFkcNKk6Zg1KrOH6j1uPfwbIWeUg/viewform

 

Koordynator europejskich projektów edukacyjnych

Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

Piotrkowska 278

90-361 Łódź

www.medyk.edu.pl 


ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

„Mam prawo do… na niebiesko”

Serdecznie dziękujemy za wszystkie zdjęcia. Niełatwo było wyłonić zwyciężcę.

Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić wszystkich, a wyszczególnić prace:

 

I MIEJSCE dla Ludwika Gołębiowskiego z grupy Biedronki 

II MIEJSCE dla BARTOSZA ŚMIGIELSKIEGO i ALEKSANDRA RADOSIEWICZA z grupy Słoneczka

 

III MIEJSCE dla MARCELA WYPYCHA z  grupy Gwiazdeczki

wyróżnienie dla:

FILIPA SITKIEWICZA z grupy Biedronki - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Żychlinie

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Rodziców.

Nagrody i dyplomy zostaną rozdane wkrótce...

Anna Królikowska-Bartczak

Edyta Matysiak


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Dzieci w naszym przedszkolu bardzo miło i radośnie spędziły ten dzień.

________________________________________________________________________________

 

GRUPA "GWIAZDECZKI" - DZIEŃ KREDKI

Grupa "Gwiazdeczek" 23 listopada obchodziła Dzień Kredki. Dzieci dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych. Rysowanie również rozwija wyobraźnię, dlatego warto zachęcać dzieci do zabawy kredkami. Tego dnia w grupie było również dużo różnych zabaw z kredkami na dywanie. Dzieci świetnie się bawiły w Krainie Kredkolandii.

___________________________________________________________________

 

GRUPA "JEŻYKI" - SPOTKANIE Z PANIĄ RENATĄ SITKIEWICZ I ROZMOWA NA TEMAT WARZYW, OWOCÓW I WITAMIN

 

_____________________________________________________________________________________

 

ZABAWY BIEDRONEK

_______________________________________________________________________________________

 

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w  konkursie fotograficznym

„Mam prawo do… na niebiesko”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przez siebie lub rodzica fotografii przedstawiającej dziecko w kontekście Praw Dziecka. Zdjęcie powinno zawierać elementy niebieskie   (przedmioty, garderobę, itp.) oraz napis wybranego Prawa Dziecka. Kolor niebieski został przyjęty jako symbol Praw Dziecka. Konkurs trwa od 10.11. do 25.11.2020 r.

Uczestnicy konkursu i rodzice/prawni opiekunowie (członkowie rodzin) zapoznają się regulaminem konkursu, klauzulą informacyjną, wypełniają zgodę na udział dziecka w konkursie i odpowiednie oświadczenia (załączniki nr 1,2,3), a następnie odsyłają drogą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia wraz z fotografiami prac konkursowych na adres: abk1999@wp.pl. (do 25.11.2020).

 

Szczegóły konkursu poniżej w regulaminie:

Regulamin_Konkursu_Mam_prawo_do_..na_niebiesko_(1).doc

Oświadczenie i zgody:

mam_prawo_do_klauzula_oswiadczenia.doc


JAK ZACHĘCAĆ DZIECKO DO SAMODZIELNOŚCI?

Artykul_-_Jak_zachecac_dziecko_do_samodzielnosci.docx

___________________________________________________________________

GRUPA "BIEDRONKI" - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Listopad, to podobno smutny, deszczowy miesiąc - nie dla grupy "Biedronek". W czwartek 5 listopada obchodziliśmy, podobnie jak pozostałe grupy z naszego przedszkola, Dzień Postaci z Bajek a naszą grupę odwiedziły Księżniczki, Myszka Miki, Tygrysek i Batman. Ten dzień był bardzo wesoły i ciekawy.

GRUPA "SŁONECZKA" - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

GRUPA "ŻABKI" - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

GRUPA "GWIAZDECZKI" - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

________________________________________________________________________________

 

GRUPA "PSZCZÓŁKI" - PASOWANIE NA STARSZAKA

Dzień 5 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Pszczółek".
Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na starszaka. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki , zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.

___________________________________________________________________________________________

 

GRUPA "JEŻYKI" - PASOWANIE NA STARSZAKA

 

_________________________________________________________________________________

 

JESIENNE ZABAWY Z KASZTANAMI

„ Kasztany”

Zbieramy kasztany,

 robimy w nich dziurki,

a wtedy je można nawlekać na sznurki.

Tak robi się lejce,

 naszyjnik z korali.

Kasztany, kasztany będziemy zbierali.

Jesień - to kolorowe, szeleszczące liście, kałuże i kalosze, grzyby, wspólne wyprawy do parku  po „skarby” – szyszki, żołędzie, jarzębinę, liście   no i oczywiście kasztany. Kasztanów – jesiennych  skarbów nie może zabraknąć   w przedszkolu. Zabawy kasztanami oprócz małej motoryki (i dużej przy ich zbieraniu!) świetnie wspomagają  prawidłową integrację sensoryczną.

 Dzieci mogą je przekładać z ręki do ręki, łączyć z innymi masami (plasteliną, piórkami, wyławiać z wody, z piasku itd.), mogą również po nich chodzić. Kasztanowy dywan albo ścieżka sensoryczna to  świetne  połączenie zabawy i stymulacji zmysłów. Ludziki, zwierzątka, układanki, gry i zabawy usprawniają  małą motorykę i logiczne myślenie. Kasztanami bawiły się nasze babcie i bawią się nasze dzieci. Błyszczące, piękne dają niezliczoną ilość możliwości kreatywnego wykorzystania w zabawach i pracy z najmłodszymi.

_________________________________________________________________________________

 

GRUPA "JEŻYKI" -
KONKURS NA MISTRZA PORÓWNYWANIA

___________________________________________________________________________

 

ZABAWY RUCHOWE I GIMNASTYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Zabawy_ruchowe_i_gimnastyczne.docx

_____________________________________________________________________________

 

JESIENNE SPACERY PRZEDSZKOLAKÓW

Jesień to piękna, kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Doskonale o tym wiedzą  przedszkolaki z grupy  II „Żabki” dlatego  korzystają z pięknej, słonecznej pogody i spacerują  po parku  i  w okolicy przedszkola .  

W trakcie  spacerów nie tylko  podziwiają piękno jesiennej przyrody,  ale także odkrywają  zachodzące  w niej zmiany: opadające  z drzew kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Taki spacer to okazja do radosnej zabawy  i doskonała   lekcja przyrody,  podczas której dzieci m.in. poznają nazwy drzew, ich  budowę, uczą się rozpoznawać liście.  Zebrane podczas spacerów  jesienne skarby  stały się ozdobą  przedszkolnego kącika przyrody. Później zostaną  wykorzystane do różnorodnych zabaw oraz prac plastycznych.

______________________________________________________________________

 

ZABAWY RUCHOWE Z PEDAGOGIEM
W GRUPIE "BIEDRONEK"

  

Zabawy ruchowe są stałym elementem dnia każdego przedszkolaka. Są one bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju psychoruchowego, zachowania dobrego zdrowia fizycznego a także świetnym pretekstem by zintegrować grupę, nauczyć dzieci podstawowych zasad współpracy i podejmowania zgodnego działania na rzecz osiągnięcia konkretnych celów. Dzieci z grupy "Biedronek" podczas kolejnych zabaw z pedagogiem, tym razem z elementem rywalizacji, uczyły się wygrywać na uczciwych zasadach i godnie przyjmować przegraną.

___________________________________________________________________________

 

JAK MĄDRZE CHWALIĆ DZIECI?

Jak_madrze_chwalic_dzieci.docx

____________________________________________________________________________________

 

DZIECI W  GRUPIE "SŁONECZKA" POZNAJA ZAWODY POLICJANTA, LEKARZA I STRAŻAKA

      

_______________________________________________________________________

 

JESIENNE PRACE PLASTYCZNE W GRUPACH;

 GWIAZDECZEK I JEŻYKÓW

 

__________________________________________________________________

 

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE W GRUPIE BIEDRONEK

Bogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Dlatego każdy przedszkolak z grupy "Biedronek" Wam powie jak dbać o zdrowie. W tym miesiącu, jak i poprzednim, w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli "Czyściochowe Przedszkole" w naszej grupie odbyły się zajęcia prowadzone przez pedagoga Panią Renatę Sitkiewicz, Smok Obibok z Panią Anną Kmieciak uczył nas jak dbać o higienę jamy ustnej i myć zęby a podczas cyklicznych zajęć z wychowawcą poznawaliśmy wartości odżywcze warzyw i owoców.

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE W GRUPIE GWIAZDECZEK

__________________________________________________________________________________-

 

Dzień chłopaka w naszej Szkole | SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. ARMII KRAJOWEJ  W SIERPCU

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzin, czy przedszkola.

Dzieci w grupie "Słoneczek", "Żabek", "Biedronek", "Gwiazdeczek", Pszczółek" i "Jeżyków" świętowały

"Dzień Chłopaka"    

W środę – 30 września dziewczynki z grupy "Żabek" głośno zaśpiewały wszystkim fajnym chłopakom z grupy „sto lat”, złożyły życzenia, obdarowały upominkami, mocnymi uściskami i włożyły  na głowy  przygotowane dzień wcześniej korony. Wiemy jak bardzo ważny jest ruch i sprawność fizyczna, dlatego też ten dzień był pełen sportowych konkurencji. Nasi chłopcy to uwielbiają. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Nie zabrakło tańców, śpiewów,  zabaw z  balonami i słodkiego „co nieco”. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 Natomiast w grupie  "Biedronek" chłopcy otrzymali od wychowawcy Dyplomy Super Chłopaka a dziewczynki wręczyły kolegom własnoręcznie malowane postacie Supermana. Chłopcy ustrojeni w  "złote " korony zasiedli na specjalnie dla nich ozdobionych krzesełkach. Nie brakło wspólnej zabawy i pląsów przy muzyce.

___________________________________________________________________________

 

WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE


Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu. W procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny ważną rolę odgrywa przybliżenie symboli narodowych. Dzieci z grupy "Biedronek" z przejęciem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których techniką wydzierania wykonały flagę Polski. To duży krok do kształtowania więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej.  

__________________________________________________________________________________

 

DZIEŃ APTEKARZA

Z okazji zbliżającego się Dnia Aptekarza nasze pracowite Pszczółki przygotowały laurki dla miejscowych farmaceutów. Dzieci włożyły ogrom pracy i zaangażowania. Z okazji tej wszystkim Farmaceutom i Aptekarzom życzymy wielu sukcesów osobistych i zawodowych oraz wytrwałości w pełnieniu tak odpowiedzialnej misji, jaką jest dbanie o zdrowie pacjentów. 

___________________________________________________________________________

 

Podziękowanie dla Stowarzyszenia "Hospicjum Kutnowskie"


W naszym przedszkolu podejmujemy działania służące kształtowaniu wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dzieci z grupy "Biedronek", "Gwiazdeczek", "Pszczółek i "Jeżyków" samodzielnie przygotowały dla podopiecznych i pracowników Stowarzyszenia "Hospicjum Kutnowskie" kolorowe prace plastyczne. W ten sposób wszystkim chorym życzymy dużo zdrowia, siły do walki i uśmiechu na twarzy mimo przeciwności losu a pracownikom wytrwałości oraz niegasnącej pasji.

__________________________________________________________________________________

 

Zdrowe zęby - zdrowy uśmiech

 

  

W poszczególnych grupach naszego przedszkola we wrześniu odbywały się spotkania z panią Anną Kmieciak – asystentką stomatologiczną. Pani Ania opowiadała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej i jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa
i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Wszystkie obecne dzieci miały okazję oswoić się z panią w fartuchu oraz kilkoma narzędziami dentystycznymi znajdującymi się w gabinecie stomatologicznym. Dzieci utrwaliły też wiadomości na temat tego, co korzystnie wpływa na zdrowie zębów, a co doprowadza do ich próchnicy. Oprócz teorii nasi milusińscy doskonalili też swoje umiejętności praktyczne związane z dokładny i starannym myciem zębów na specjalnym modelu szczęki za pomocą szczotki manualnej i elektrycznej. Na zakończenie spotkania  dostały mały upominek w postaci naklejki .

_______________________________________________________________________________

 

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 24.09.2020 roku zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku szkoły. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. 

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi. Wszyscy udali się na umówione miejsce zbiórki.

Na kilka minut wszystkie sale, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

________________________________________________________________________

Dobre samopoczucie, niwelowanie stresu i dobra zabawa - to priorytety na początku roku szkolnego. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa oraz wakacjami dzieci z grupy "Biedronek" już od pierwszych dni w przedszkolu uczestniczą w różnych zabawach np. "Imiona" "Wiele nas łączy" "Kogo brakuje" z chustą animacyjną aby się lepiej poznać; "Przejdź przez tunel" zabawach ruchowych aby nauczyć się pokonywać różne trudności a także innych, które wpływają na proces komunikowania się w grupie, eliminują stresy i bariery.

 

ZABAWY W GRUPIE JEŻYKÓW

ZABAWY NA PLACU ZABAW W GRUPIE GWIAZDECZEK

 

________________________________________________________________      

Jesteśmy bezpieczni na drodze 
Dzieci 4 letnie z grupy II „ Żabki” podczas wycieczki poznawały proste zasady pieszego ruchu drogowego. Obserwowały jadące pojazdy, rozpoznawały znaki drogowe i ćwiczyły umiejętność przechodzenia przez ulicę po pasach.

_____________________________________________________________________________________________

Dzień Przedszkolaka

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto - "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka", który ma również swój hymn znany wszystkim przedszkolakom. Ten szczególny dzień obchodziliśmy 21 września.Nasze przedszkolaki przeszły kolorowym korowodem wokół szkoły. zapoznały się również ze swoimi prawami - tak ważnymi w życiu każdego człowieka - oraz obowiązkami, czyli "kodeksem dobrego zachowania się". Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły małe upominki.

Świetlica

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie, ul. Żeromskiego 8
    99-320 Żychlin, ul. Żeromskiego 8
  • 24 351-20-47

Galeria zdjęć