• Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej SP2

•
              • ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 im. JANA PAWŁA II W ŻYCHLINIE
              •

1. Do świetlicy przyjmowane są dzieci na podstawie ustaleń szkolnej komisji rekrutacyjno-kwalifikacyjnej, powołanej przez dyrektora szkoły.

W skład komisji wchodzą;

- wicedyrektor szkoły

- psycholog szkolny

- nauczyciele -wychowawcy  świetlicy.

2. Szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna przeprowadza nabór w  nowym  roku szkolnym do 15 września.

3. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:

- dojeżdżające

- obojga rodziców pracujących,

- rodziców pracujących samotnie wychowujących dzieci,

- matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowitą niezdolność do pracy lub niezdolność do samodzielnego życia

- umieszczone w rodzinach zastępczych,

- z rodzin objętych nadzorem kuratora.

- dzieci, które nie uczęszczają na lekcje religii

4. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie w sekretariacie szkoły prawidłowo wypełnionego wniosku w wyznaczonym przez szkołę terminie. Karty zgłoszenia można pobrać u nauczycieli świetlicy lub u wychowawców klasy.

5. W składanym wniosku, rodzice bądź opiekunowie prawni, powinni podać: dane osobowe dziecka, numery telefonów kontaktowych, informacje o stanie zdrowia dziecka, powód objęcia dziecka opieką świetlicową oraz informacje dotyczące odbierania dziecka ze świetlicy.

6. O wszelkich zmianach w danych, zawartych we wniosku, dokonujących się w ciągu roku szkolnego, rodzic lub opiekun prawny, zobowiązany jest poinformować nauczycieli – wychowawców świetlicy w formie pisemnej.

7. Rodzice lub opiekunowie prawni powinni zapoznać się i zaakceptować swoim podpisem regulamin świetlicy szkolnej.

8. O kolejności przyjęć decyduje data wpływu - do wyczerpania miejsc.

9. Liczba miejsc jest ograniczona. Wnioski i prośby indywidualne rozpatruje dyrektor szkoły.

10. O przyjęciu dziecka do świetlicy w trakcie roku szkolnego decyduje dyrektor szkoły.

11. W przypadku nieusprawiedliwionej, ciągłej nieobecności dziecka na zajęciach w świetlicy powyżej 1 miesiąca, uczeń może być skreślony z listy dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

12. O skreśleniu dziecka z listy dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej decyduje dyrektor.

Nowy rok szkolny

TERMINARZ:

do 15.09. do godz. 10.00 – ostateczny termin złożenia kart zapisu do świetlicy szkolnej w sekretariacie szkoły

16-17.09. – posiedzenie Szkolnej Komisji Rekrutacyjno- Kwalifikacyjnej

18.09. – ogłoszenie wyników naboru, podanie listy zakwalifikowanych dzieci na tablicy informacyjnej.