• FESTIWAL SZTAFET LEKKOATLETYCZNYCH

• 25 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym MOSIR w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w kategorii Igrzyska Dzieci i Młodzieży- Festiwal sztafet. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców.

W Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej {rocz. 2008-2009):

I miejsce w sztafecie 4x100m zajął zespół chłopców w składzie: Oskar Baranowski, Mikołaj Żuchowicz, Jakub Falkowski i Michał Adamczyk, rezerwowy Kacper Fijałkowski.(awans do finału wojewódzkiego).

II miejsce w sztafecie 4x100m zajął zespół dziewcząt w składzie: Klaudia Piątkowska, Natalia Roźniatowska,  Natalia Olejniczak, Gajewska Weronika rezerwowa Agata Kumor.

II miejsce w sztafecie olimpijskiej (800m,400m,200m i 100m)  zajął zespół chłopców w składzie: Łukasz Białkowski, Damian Ambroziak, Oskar Baranowski i Michał Adamczyk, rezerwowy Mikołaj Klimczak.

W Igrzyskach  Dzieci { rocz. 2010-2011):

II miejsce w sztafecie 4x100m zajął zespół chłopców w składzie: Filip Zieliński, Maciej Cieniewski,  Igor Adamczyk i Filip Druszcz.

III miejsce w sztafecie 4x100m zajął zespół dziewcząt w składzie: Nikola Żuchowicz, Weronika Michalak, Natalia Kwiatkowska ,Wiktoria Grochocka, rezerwowa Wiktoria Kalinowska.

IV miejsce w sztafecie szwedzkiej (400m,300m,200m i 100m)  zajął zespół chłopców w składzie: Rafał Świder, Patryk Józwiak, Filip Zieliński i Maciej Cieniewski.

Udział w mistrzostwach  był częścią zadania publicznego  pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym z budżetu  Gminy Żychlin.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO XXIII TURNIEJU ,,Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

• W dniu 20 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego XXIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rozgrywek przystąpiły 3 i 4 drużyny, wyłonione z turniejów eliminacyjnych. Naszą szkołę reprezentowały  dwa zespoły chłopców w kategorii U10 kl. II-III i U12 kl. IV-V. W obydwu kategoriach nasi chłopcy zajęli drugie miejsce.

Udział w turnieju  był częścią zadania publicznego pn. „Sport- zdrowie, przyjemność i relaks” –realizowanego  przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Żychlin.

WYNIKI  KATEGORII U-10 :

SP 2 Żychlin – SP9 Kutno   0:1

SP9 Kutno - Publiczna Katolicka SP Kutno     5:0

SP 2 Żychlin  - Publiczna Katolicka SP Kutno  3:1

Klasyfikacja końcowa:

1 .  SP9 Kutno      4pkt

2.  SP 2 Żychlin    2pkt.

3.  Publiczna Katolicka SP Kutno    0pkt.

WYNIKI  KATEGORII U-12 :

SP 2 Żychlin – SP Łanięta   10:0

SP1 Kutno - SP Krzyżanów    11:0

SP 2 Żychlin –   SP Krzyżanów    7:1

SP1 Kutno -  SP Łanięta      5:2

SP Łanięta  –   SP Krzyżanów    3:2

SP 2 Żychlin  - SP1 Kutno  1:4

Klasyfikacja końcowa:

1.  SP1 Kutno   6pkt.

2.  SP 2 Żychlin 4pkt.

3.  SP Łanięta     2pkt .

4. SP Krzyżanów   0pkt.

Gratulacje!

• TRZYMAJ FORMĘ!

• PROGRAM TRZYMAJ FORMĘ - FINAŁ DZIAŁAŃ

Już od wielu lat w naszej szkole jest realizowany ogólnopolski program edukacyjny – TRZYMAJ FORMĘ!, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Uczestniczą w nim uczniowie klas V – VIII.

W ramach realizacji programu podjęto następujące działania:

1. uczniowie wcielili się w role nauczycieli i przeprowadzili zajęcia dla swoich rówieśników w klasie na następujące tematy:

• klasy V - Po co potrzebne są nam witaminy?

• klasy VI - Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia.

• klasa VII - Zbilansowana dieta nastolatka.

• klasy VIII - Edukacja konsumencka - Jak czytać etykiety produktów spożywczych?

2. Przeprowadzono dwa konkursy dla uczniów – plastyczny i zręcznościowy.

3. Dwóch uczniów z klasy VI b brało online udział w konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

4. Uczniowie przygotowali prezentacje zdrowych przekąsek i napojów dla wszystkich uczniów i nauczycieli w szkole.

5. 18.04.2023 r. odbyło się podsumowanie działań i wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżnionych uczniów i klas:

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Adrian Stodulski – klasa VI a

II miejsce – Filip Druszcz – klasa V a

III miejsce – Aleksandra Krzemińska – klasa V b

Konkurs zręcznościowy:

I miejsce – Karol Orzechowski – klasa VI b

II miejsce – Piotr Zomerfeld – Peżan – klasa VI a

III miejsce – Gabriela Gajewska – klasa V b

Nagrody specjalne dla najbardziej zaangażowanych klas – klasy V b, VI a, VI b, VII a.