Nawigacja

Wiadomości - PRZEDSZKOLE

PRZEDSZKOLE

GRUPA "JEŻYKI" -
KONKURS NA MISTRZA PORÓWNYWANIA

___________________________________________________________________________

 

ZABAWY RUCHOWE I GIMNASTYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Zabawy_ruchowe_i_gimnastyczne.docx

_____________________________________________________________________________

 

JESIENNE SPACERY PRZEDSZKOLAKÓW

Jesień to piękna, kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Doskonale o tym wiedzą  przedszkolaki z grupy  II „Żabki” dlatego  korzystają z pięknej, słonecznej pogody i spacerują  po parku  i  w okolicy przedszkola .  

W trakcie  spacerów nie tylko  podziwiają piękno jesiennej przyrody,  ale także odkrywają  zachodzące  w niej zmiany: opadające  z drzew kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Taki spacer to okazja do radosnej zabawy  i doskonała   lekcja przyrody,  podczas której dzieci m.in. poznają nazwy drzew, ich  budowę, uczą się rozpoznawać liście.  Zebrane podczas spacerów  jesienne skarby  stały się ozdobą  przedszkolnego kącika przyrody. Później zostaną  wykorzystane do różnorodnych zabaw oraz prac plastycznych.

______________________________________________________________________

 

ZABAWY RUCHOWE Z PEDAGOGIEM
W GRUPIE "BIEDRONEK"

  

Zabawy ruchowe są stałym elementem dnia każdego przedszkolaka. Są one bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju psychoruchowego, zachowania dobrego zdrowia fizycznego a także świetnym pretekstem by zintegrować grupę, nauczyć dzieci podstawowych zasad współpracy i podejmowania zgodnego działania na rzecz osiągnięcia konkretnych celów. Dzieci z grupy "Biedronek" podczas kolejnych zabaw z pedagogiem, tym razem z elementem rywalizacji, uczyły się wygrywać na uczciwych zasadach i godnie przyjmować przegraną.

___________________________________________________________________________

 

JAK MĄDRZE CHWALIĆ DZIECI?

Jak_madrze_chwalic_dzieci.docx

____________________________________________________________________________________

 

DZIECI W  GRUPIE "SŁONECZKA" POZNAJA ZAWODY POLICJANTA, LEKARZA I STRAŻAKA

      

_______________________________________________________________________

 

JESIENNE PRACE PLASTYCZNE W GRUPACH;

 GWIAZDECZEK I JEŻYKÓW

 

__________________________________________________________________

 

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE W GRUPIE BIEDRONEK

Bogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Dlatego każdy przedszkolak z grupy "Biedronek" Wam powie jak dbać o zdrowie. W tym miesiącu, jak i poprzednim, w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli "Czyściochowe Przedszkole" w naszej grupie odbyły się zajęcia prowadzone przez pedagoga Panią Renatę Sitkiewicz, Smok Obibok z Panią Anną Kmieciak uczył nas jak dbać o higienę jamy ustnej i myć zęby a podczas cyklicznych zajęć z wychowawcą poznawaliśmy wartości odżywcze warzyw i owoców.

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE W GRUPIE GWIAZDECZEK

__________________________________________________________________________________-

 

Dzień chłopaka w naszej Szkole | SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. ARMII KRAJOWEJ  W SIERPCU

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzin, czy przedszkola.

Dzieci w grupie "Słoneczek", "Żabek", "Biedronek", "Gwiazdeczek", Pszczółek" i "Jeżyków" świętowały

"Dzień Chłopaka"    

W środę – 30 września dziewczynki z grupy "Żabek" głośno zaśpiewały wszystkim fajnym chłopakom z grupy „sto lat”, złożyły życzenia, obdarowały upominkami, mocnymi uściskami i włożyły  na głowy  przygotowane dzień wcześniej korony. Wiemy jak bardzo ważny jest ruch i sprawność fizyczna, dlatego też ten dzień był pełen sportowych konkurencji. Nasi chłopcy to uwielbiają. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Nie zabrakło tańców, śpiewów,  zabaw z  balonami i słodkiego „co nieco”. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 Natomiast w grupie  "Biedronek" chłopcy otrzymali od wychowawcy Dyplomy Super Chłopaka a dziewczynki wręczyły kolegom własnoręcznie malowane postacie Supermana. Chłopcy ustrojeni w  "złote " korony zasiedli na specjalnie dla nich ozdobionych krzesełkach. Nie brakło wspólnej zabawy i pląsów przy muzyce.

___________________________________________________________________________

 

WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE


Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu. W procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny ważną rolę odgrywa przybliżenie symboli narodowych. Dzieci z grupy "Biedronek" z przejęciem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których techniką wydzierania wykonały flagę Polski. To duży krok do kształtowania więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej.  

__________________________________________________________________________________

 

DZIEŃ APTEKARZA

Z okazji zbliżającego się Dnia Aptekarza nasze pracowite Pszczółki przygotowały laurki dla miejscowych farmaceutów. Dzieci włożyły ogrom pracy i zaangażowania. Z okazji tej wszystkim Farmaceutom i Aptekarzom życzymy wielu sukcesów osobistych i zawodowych oraz wytrwałości w pełnieniu tak odpowiedzialnej misji, jaką jest dbanie o zdrowie pacjentów. 

___________________________________________________________________________

 

Podziękowanie dla Stowarzyszenia "Hospicjum Kutnowskie"


W naszym przedszkolu podejmujemy działania służące kształtowaniu wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dzieci z grupy "Biedronek", "Gwiazdeczek", "Pszczółek i "Jeżyków" samodzielnie przygotowały dla podopiecznych i pracowników Stowarzyszenia "Hospicjum Kutnowskie" kolorowe prace plastyczne. W ten sposób wszystkim chorym życzymy dużo zdrowia, siły do walki i uśmiechu na twarzy mimo przeciwności losu a pracownikom wytrwałości oraz niegasnącej pasji.

__________________________________________________________________________________

 

Zdrowe zęby - zdrowy uśmiech

 

  

W poszczególnych grupach naszego przedszkola we wrześniu odbywały się spotkania z panią Anną Kmieciak – asystentką stomatologiczną. Pani Ania opowiadała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej i jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa
i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Wszystkie obecne dzieci miały okazję oswoić się z panią w fartuchu oraz kilkoma narzędziami dentystycznymi znajdującymi się w gabinecie stomatologicznym. Dzieci utrwaliły też wiadomości na temat tego, co korzystnie wpływa na zdrowie zębów, a co doprowadza do ich próchnicy. Oprócz teorii nasi milusińscy doskonalili też swoje umiejętności praktyczne związane z dokładny i starannym myciem zębów na specjalnym modelu szczęki za pomocą szczotki manualnej i elektrycznej. Na zakończenie spotkania  dostały mały upominek w postaci naklejki .

_______________________________________________________________________________

 

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 24.09.2020 roku zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku szkoły. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. 

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek szkoły wyjściami ewakuacyjnymi. Wszyscy udali się na umówione miejsce zbiórki.

Na kilka minut wszystkie sale, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

________________________________________________________________________

Dobre samopoczucie, niwelowanie stresu i dobra zabawa - to priorytety na początku roku szkolnego. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa oraz wakacjami dzieci z grupy "Biedronek" już od pierwszych dni w przedszkolu uczestniczą w różnych zabawach np. "Imiona" "Wiele nas łączy" "Kogo brakuje" z chustą animacyjną aby się lepiej poznać; "Przejdź przez tunel" zabawach ruchowych aby nauczyć się pokonywać różne trudności a także innych, które wpływają na proces komunikowania się w grupie, eliminują stresy i bariery.

 

ZABAWY W GRUPIE JEŻYKÓW

ZABAWY NA PLACU ZABAW W GRUPIE GWIAZDECZEK

 

________________________________________________________________      

Jesteśmy bezpieczni na drodze 
Dzieci 4 letnie z grupy II „ Żabki” podczas wycieczki poznawały proste zasady pieszego ruchu drogowego. Obserwowały jadące pojazdy, rozpoznawały znaki drogowe i ćwiczyły umiejętność przechodzenia przez ulicę po pasach.

_____________________________________________________________________________________________

Dzień Przedszkolaka

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto - "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka", który ma również swój hymn znany wszystkim przedszkolakom. Ten szczególny dzień obchodziliśmy 21 września.Nasze przedszkolaki przeszły kolorowym korowodem wokół szkoły. zapoznały się również ze swoimi prawami - tak ważnymi w życiu każdego człowieka - oraz obowiązkami, czyli "kodeksem dobrego zachowania się". Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły małe upominki.

Świetlica

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie, ul. Żeromskiego 8
    99-320 Żychlin, ul. Żeromskiego 8
  • 24 351-20-47

Galeria zdjęć