• TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Od 08 do 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek.
          Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów quizy literackie,
          zagadki i rebusy.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI!

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i  ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie  pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

_____________________________________________________________________________________________

Wypożyczenia książek podczas ferii

Biblioteka zmieniła formę  pracy, dostosowując się do potrzeb czytelników. Podczas ferii  uczniowie mogą dzwonić do sekretariatu  i zamówić lekturę telefonicznie, która będzie do odbioru jeszcze tego samego dnia.

Ferie z książką

Ferie z książką - Obrazek 1

Zapraszamy do wzięcia udziału klasy I-VIII  w akcji czytelniczej Ferie z książką

Zadaniem uczestnika jest :

1. Przeczytać książkę

2. Narysować obrazek zachęcający do jej przeczytania (kl. I-IV)

3. Napisać recenzję książki, przesłać na adres mailowy zychlinsp2@op.pl

(kl.V-VIII) w terminie do 20.01.2020

Uczestnik konkursu wykonuje pracę samodzielnie!

Najlepsze prace będą nagrodzone!

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU BOŻE NARODZENIE W POEZJI

Miło nam poinformować, że w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie został rozstrzygnięty Powiatowy
          Konkurs Plastyczny dla klas I – III „Boże Narodzenie w poezji”. Oto wyniki:

II. miejsce

Julia Tybińkowska, klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II

w Żychlinie, do wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Wigilijna noc”

Piotr Stelmasiak, klasa I b Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II

w Żychlinie, do wiersza Bronisławy Ostrowskiej „W lesie”

III. miejsce

Piotr Bron, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła 2 w Żychlinie

do wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Choinka”

Na laureatów czekają dyplomy i nagrody, które będą do odebrania po powrocie do szkoły.

GRATULUJEMY!!!

BIBLIOTEKA  SZKOLNA REALIZUJE WYPOŻYCZENIA

Jeśli potrzebujesz lekturę bądź inną książkę na zimowy wieczór, skontaktuj się z wychowawcą, który przekaże informację nauczycielowi bibliotekarzowi. Książki będą do odbioru w szkole w umówionym terminie do godz. 16.00

#ZOSTANWDOMU #CZYTAJKSIAZKI

Przypominamy wszystkim naszym uczniom...

Nowości w bibliotece

NOWOŚCI   WYDAWNICZE   DZIĘKI    REALIZACJI  NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU  CZYTELNICTWA

Drodzy czytelnicy! Miło nam poinformować, że wreszcie nadszedł wyczekiwany moment, kiedy do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze,  zakupione z funduszy pozyskanych w  ramach  NPRCz.  Ponad 900 tytułów rekomendowanych  przez Was, rodziców, nauczycieli podczas Szkolnych  Wyborów Książek czeka na Wasz powrót. Nasz księgozbiór został wzbogacony o  kwotę 15 000 zł (12 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Teraz  czeka dużo pracy, aby wszystkie te książki wprowadzić do inwentarza i jak najszybciej móc je wypożyczać.