• Baza szkoły

•            Szkoła Podstawowa Nr 2 obecenie jest jedną z dwóch szkół podstawowych funkcjonujących na terenie naszego miasta.

Posiada 3 kondygnacje, na każdej z nich znajdują się sale lekcyjne, przestronne, jasne hole i łazienki. Cały parter i część drugiego piętra zajmują klasy młodsze I-III. Na drugim piętrze znajdują się klaso-pracownie klas IV-VI: matematyczna, przyrodnicza, historyczna, polonistyczna oraz dwie pracownie informatyczne. Na I piętrze oprócz pracowni katechetycznej, języka angielskiego, polonistycznej oraz dwóch oddziałów grup "0" mieści sie biblioteka, sala klasy I, pokój nauczycielski, sekretariat z gabinetem pana dyrektora oraz pomieszczenie dla kierownika do spraw socjalnych. Na parterze, obok sal lekcyjnych, znajduje się: gabinet pana pedagoga, pani pielęgniarki, pani wicedyrektor, sala gimnastyczna z zapleczem oraz stołówka szkolna. Kondygnację niżej zajmują: świetlica szkolna, pracownia techniczna, języka angielskiego, szatnie oraz tzw. mała salka gimnastyczna.

Na terenie posesji znajduje się również niedawno zmodernizowany kompleks boisk oraz nowoczesny plac zabaw.

W roku szkolnym 2009/2010 do naszej placówki (szkoła podstawowa) uczęszcza 276 uczniów. Kadrę pedagogiczną stanowi 27 doświadczonych, wysoko kwalifikowanych nauczycieli z pełnym wykształceniem pedagogicznym.