• I znowu ta ZŁOŚĆ!

Nasze dziecko krzyczy I tupie!

ZŁOŚĆ daje o sobie znać.

Czasem jej poziom rośnie tak szybko, że nasza cierpliwość i spokój nie są w stanie nadążyć i ...

Na złość- odpowiadamy złością.

A później żałujemy...Jak tego uniknąć? Jak skutecznie oswoić że złością naszego malucha i samemu nie dać się złości?

1. ZAAKCEPTUJ

Przede wszystkim -zaakceptujmy złość jako emocje.

Zrozumienie emocji dziecka to nie pobłażliwość lub akceptacja dla jego zachowania. W dorosłym świecie złość z powodu obiadu, spaceru, czy nieszczęśliwego zamknięcia lodziarni, raczej nie istnieje, ale dla dziecka, to może być i cały świat w tym momencie i dlatego

2. UNIKAJ takich komunikatów jak: - "no lodziarnia zamknięta i ty zły, no ja rozumiem, ale to nie moja przecież wina, tak? Kto to widział, tyle płaczu?!" ZAMIAST TEGO WYPRÓBUJ 6 kroków z grafik, Spróbuj i puść je w świat.

Wspierajmy dzieci.

Wspierajmy siebie.

Dzielmy się tym, co najlepsze!

Bo Razem możemy więcej!

Złość to "ludzka"emocja.

Ważne, aby stworzyć szansę na jej przeżywanie i możliwość wyrażenia.

A jak jest u was, gdy przychodzi ZŁOŚĆ?

PŁACZ DZIECKA

placz_dziecka.docx

___________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne (dla 5-6 latków) 15,16.04.2021

Bajka edukacyjna: LEŚNE SKRZATY

O tym, czym zajmują się na co dzień leśne skrzaty, o tym, jak samotna dziewczynka znalazła się w środku lasu i o tym, dlaczego nie wolno oddalać się w lesie od rodziców.

bajka-lesne-skrzaty.pdf

lesne_skrzaty_-_cw.doc

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne (dla 3-4 latków) 15-16.04.2021

"Przygoda niedźwiadka"

W tym tygodniu zapraszam do przeczytania dzieciom bajeczki. Dzięki niej  dziecko wyciszy się i zrelaksuje. Może położyć się w jakimś cichym, wygodnym miejscu, a Dorosły tuż przy nim, z bajką w ręce :)

Bajeczce towarzyszy również kolorowanka, którą dziecko może pokolorować.

kol-przygoda-niedzwiadka(1).pdf

przygoda-niedzwiadka.pdf

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne dla 5-6 latków  (08-09.04. 2021)

W ramach zajęć chciałabym zaprosić Was do obejrzenia bajki pt "Pysiu jak mogłaś".

W bajce tej Pysia przekonuje się, że zły humor i złość, jakie towarzyszyły jej przez pół dnia, najbardziej boją się uśmiechu.

Zastanów się dlaczego Pysia miała zły humor? W jaki sposób sobie z nim poradziła? Czy przyjaciele pomogli jej w odzyskaniu dobrego humoru? Na koniec narysuj jak wygląda buzia która się złości.

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne dla 3-4 latków (08-09.04.2021)

Jakie to emocje? Zdziwienie? Strach? Złość? Smutek? Radość?

Zapraszam do obejrzenia edukacyjnego filmu „Nasze emocje”. Zadania zaproponowane na koniec filmu wykonujemy ustnie.